Veľký krok: Kanada dáva marihuane absolútnu zelenú

Foto: cannabisculture.com
Konopkar, 29. marca 2017

Legalizácia marihuany je jedna z otázok, ktorá je riešená celosvetovo a pohľad na tento krok sa poriadne líši. Zatiaľ, čo v niektorých krajinách je už roky legálna, inde vás aj za malé množstvo zavrú. Tentokrát sa k veľkému kroku odhodlala jedna z najvyspelejších krajín sveta.

V Kanade bola doteraz marihuana ilegálna, čo sa federálna vláda na čele s premiérom vlády, ktorým je v Kanade veľmi populárny Justin Trudeau, rozhodla zmeniť.  Aktuálne správy hovoria o tom, že oficiálne má byť tento krok potvrdený 10. apríla tohto roku. No a marihuana má byť legálna od 1. júla budúceho roku.

Samozrejme, nebude si ju môcť pestovať každý a ako chce. Bude sa dať kupovať v obchodoch, pričom veková hranica má byť vo všeobecnosti 18 rokov, no jednotlivé provincie môžu tento vek zvýšiť. Vláda bude dohliadať aj na výrobu a kvalitu „produktu“. No a čo je taktiež podstatné, marihuanu bude môcť pestovať doma každý, no na jednu domácnosť budú povelené len štyri rastliny a jej predaj bude aj naďalej trestný.

Tak či tak, je to veľký krok tejto veľmoci, ktorý môže odštartovať lavínu rokovaní o jej legalizácií aj v ďalších krajinách sveta.

 

Zdroj: hitky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím