Prvá miliardová firma z marihuany sa dostáva už aj do akciového indexu

Foto: financnytrh.com / canopygrowth.com
Konopkar, 29. marca 2017

Spoločnosť z oblasti pestovanie marihuanu so sídlom v Ontariu – Canopy Growth sa dostáva do akciového indexu S&P/TSX.

Spoločnosť bude pridaná do zdravotníckeho sektora indexu a začala sa obchodovať 20. marca. Po tomto oznámení jej akcie klesli o 0,72% na 11,05 kanadských dolárov.

 

 

Veľké inštitucionálni investori používajú tento všeobecný akciový index S&P/TSX, takže tento krok môže viesť k väčšiemu dopytu po jej akciách a predstavuje to zaujímavú podporu kanadský priemysel marihuany. na to, aby nejaká spoločnosť mohla byť začlenená do tohto akciového indexu – S&P/TSX musia mať určitú úrovne trhovej kapitalizácie a likvidity.

 

 

Canopy Growth je najväčším pestovateľom lekárskej marihuany na svete a ako prvej sa jej podarilo dosiahnuť status jednorožca ($ 1 miliarda) z oblasti marihuany a dokonca v novembri dosiahla jej trhová kapitalizácia úroveň okolo 2 miliárd dolárov, hoci od tej doby jej celková hodnota poklesla.

 

 

Rast spoločnosti Canopy je založený na presvedčení spoločnosti, že ďalšie krajiny budú aj naďalej pokračovať v legalizácií marihuany na federálnej úrovni, čo vytvára nové trhy pre export.

 

Zdroj: financnytrh.com

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím