Pozitívne testy na marihuanu na galavečeri UFC Fight Night 104

Foto: netky.sk
Konopkar, 22. marca 2017

Troch zápasníkov na UFC Fight Night 104 nachytali s pozitívnym testom na marihuanu.

Jediné ich šťastie bolo, že trest dostali od štátu Texas a nie od USADA. Jedná sa o Nika Price, Curtisa Blaydesa a Abela Trujilla.

Dvaja z troch vyhrali svoje zápasy na Fight Night 104 ale po pozitívnych testoch ich výsledky anulovali. Niko Price v druhom kole knokautoval Alexa Morona a Blaydesovi sa v zápase proti Adamovi Milsteadovi podarilo už jeho 7. TKO v kariére no teraz ho nebude mať uznané. Abel Trujillo prehral v treťom kole na škrtenie s Jamesom Vickom, prehru mu neanulovali, ráta sa do ďalších štatistík.

Zápasníci boli prichytení pri testovaní v súťažnom období. Tým, že všetkých troch trestal štát Texas dostali iba 90 dňový dištanc a 1000 dolárový peňažný trest.

K situácií sa vyjadril pre MMAFighting hovorca USADA Ryan Madden. Podľa neho sa zápasníci nemusia obávať ďalších sankcií od protidopingovej agentúry, a to preto, že množstvo cannabisu nepresiahlo dávku 150 ng/ml. Tento zákon nariadila medzinárodná protidopingová agentúra (WADA) ale v štáte Texas si z takéhoto množstva nerobia ťažkú hlavu. MMAFighting sa snažilo dozvedieť o aké množstvo nedovolenej látky išlo. Preto sa obrátili priamo na organizáciu ktorá testy v Texase vykonávala no vyjadrili sa tak, že s prípadom sa už nechcú ďalej zaoberať.

 

Zdroj: netky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím