Srbská polícia zadržala vyše tonu marihuany

Foto: aktuality.sk
Konopkar, 20. marca 2017

Konope ukryté v cisternových vozidlách našli na severe Srbska.

Srbská polícia zadržala vyše tonu marihuany a zatkla šiestich podozrivých obchodníkov. Informovala o tom dnes samotná polícia.

Kanabis bol ukrytý v špeciálnych oddelených priestoroch v niekoľkých cisternových vozidlách a odhalili ich na severe Srbska.

Minister vnútra Nebojša Stefanovič ocenil zásah polície, označil ho za “pôsobivý” a uviedol, že ide o najväčší kontraband zadržaný pri jedinej policajnej akcii.

Podľa odhadu polície má zásielka konopy hodnotu približne štyri milióny eur. Marihuana bola balená v Kosove a smerovala do západnej Európy.

Západný Balkán je kľúčovou prepravnou trasou drog pašovaných do Európy. Organizovaný zločin v tomto regióne prekvitá už od vojen zo začiatku 90. rokov minulého storočia.

 

Zdroj: aktuality.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím