Legálne drogy majú byť bezpečné? Omyl, syntetická „marihuana“ mení ľudí na zombie

Foto: premuza.joj.sk / web
Konopkar, 15. marca 2017

Bezdomovcov v anglickom Manchestri decimuje droga známa ako korenie. Ide o nebezpečnú syntetickú marihuanu, ktorá však s prírodnou nemá nič spoločné. Z ľudí robí doslova chodiace mŕtvoly.

„V centre mesta sú ľudia, ktorí vyzerajú ako by zamrzli. Sú ako živí mŕtvi, sedia v katatonickom stave a nehýbu sa,“ povedala charitatívna pracovníčka Julie Boyle. „Nedokážete ani povedať, či sú nažive – stoja ako by si dali pauzu na televíziu. Oni ani nevedia, kde sú,“ dodala.

„Prvýkrát som si problém všimla na začiatku minulého týždňa, ale po uplynutí ďalšieho týždňa to je ešte intenzívnejšie,“ pokračuje.

 

 

Odhaduje, že v Manchestri môže fajčiť syntetickú marihuanu asi 95 percent bezdomovcov. Droga je pritom veľmi nebezpečná a môže aj zabíjať.

„Fajčil som ju asi dva roky. Je lacná, v balíčkoch, ktoré sa predávajú za smiešnu cenu. Užívatelia heroínu hovoria, že je to najhoršia vec. Je nebezpečná,“ prezradil jeden z niekdajších užívateľov korenia.

Dlhý čas bola droga legálna, na zoznam zakázaných látok sa vo Veľkej Británii dostala len vlani v apríli.

Le 

 

Zdroj: premuza.joj.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím