Top 5 dôvodov, prečo sa vraj oplatí športovať pod vplyvom marihuany

Foto: manmagazin.sk
Konopkar, 14. marca 2017

Zelená rastlinka, známa ako marihuana či konope, má v dnešnej spoločnosti mnoho obhajcov i odporcov. Niekomu sa pocit, akoby sa vznášal, páči, iným je proti srsti viac než hocijaký alkohol. Navyše ak k tomu pridáme ešte cvičenie, slovná prestrelka týchto dvoch táborov je na svete. Aké sú však tvrdenia tých, ktorí preferujú fyzickú námahu v kombinácii so zelenou burinou? 

 

1.

Vedci z Univerzity v Sydney sledovali skupinu ľudí pri polhodinovom cvičení. Zistilo sa, že tí, čo po vyfajčení jointa cvičili, mali hladinu THC v krvi o 15 % vyššiu ako tí, ktorí boli v pokoji.

 

2.

Počas cvičenia vraj naše telo vylučuje látky podobné THC, vďaka ktorým dokáže organizmus lepšie zvládať zvýšenú fyzickú záťaž. Keď teda pred cvičením telu dodáte i kanabinoidy z rastliny, mali by ste tieto ochranné mechanizmy znásobíť.

 

3.

Indickí jógíni sa domnievajú, že ganja pred tréningom ukľudňuje telo i myseľ a pomáha sa zamerať výlučne na jednu činnosť. Niektorí vytrvalostní bežci uviedli, že údajne pred náročnými pretekmi inhalujú konope zámerne pre lepšie zvládnutie náročnej trasy.

 

4.

Kanabinoidy vraj napomáhajú vášmu organizmu pri spaľovaní cukrov. Prebytočný cukor sa neskôr zmení na telesný tuk a ten nik z nás predsa nechce. Takže ak kombinujete zdravú stravu, konope a cvičenie, tak ste nielen vo forme, ale naviac i v dobrej nálade.

 

5.

O Michaeli Phelpsovi všetci vieme, že fajčil trávu, a i napriek tomu sa stal najúspešnejším olympijským plavcom histórie hier. Mnoho dnešných i bývalých profesionálnych športovcov priznalo, že užívali konope, či už zo zdravotných dôvodov alebo iba tak pre zábavu.

 

Zdroj: manmagazin.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím