24-ročný muž prechovával konope a pervitín, hrozí mu až 10-ročný trest

Foto: zilinak.sk
Konopkar, 11. marca 2017

V rukách martinskej polície skončil 24 ročný mladý muž z Turčianskych Teplíc. Muž mal od presne nezistenej doby do 7. marca v mieste prechodného bydliska v Turčianskych Tepliciach prechovávať rastlinný materiál o hmotnosti 50,50 gramov a kryštalickú látku o hmotnosti 4,0 gramu. Uvedené látky boli zaistené pri domovej prehliadke a následne zaslané na kriminalistickú expertízu.

Podľa predbežnej expertízy v prípade zaisteného rastlinného materiálu, ide o konope a zaistené množstvo zodpovedá 101 až 268 obvykle jednorazovým dávkam.

V prípade zaistenej kryštalickej látky, ide o pervitín a zaistené množstvo látky zodpovedá 65 až 258 obvykle jednorazovým dávkam drogy. 

 

 

 

 

 

 

 

Vyšetrovateľka obvineného muža obvinila z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Vyšetrovateľka podala na obvineného muža návrh na vzatie do väzby.

V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

 

Zdroj: zilinak.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím