Írsko a lekárska marihuana?

Foto: rastamama.sk / web
Konopkar, 28. februára 2017

“Lekárska marihuana” môže byť čoskoro k dispozícií pre pacientov v Írsku po tom, čo menšinová vláda schválila zmenu využitia tejto rastliny.

Návrh zákona, ktorý vypracoval írsky ľud prechádza ďalším kolom, až pokým bude vládou schválený ako zákon. Návrh zákona, ktorý bol predložený írskemu zhromaždeniu chce zlegalizovať užívanie konopných produktov pre tých, ktorí trpia chronickou bolesťou, rakovinou, epilepsiou alebo inými chorobami, ktoré sú odporúčané doktormi. 

Minister zdravotníctva Simon Harris povedal, že nebude tomuto návrhu brániť v postupe, v ktorom budú rozhodovať vysokí vládni úradníci o úplnej legalizácií lekárskej marihuany.

 

 

Pre írsku televíziu Harris uviedol, že komunikoval s radom pacientov, ktorí majú z využitia lekárskej marihuany úžitok a je potrebné aby sa vláda hlbšie zaoberala politikou marihuany v krajinách, v ktorých je už liečebná marihuana schválená.

Ďalej uvádza, že má obavy ohľadne návrhu zákona a budú sa musieť vykonať zmeny ešte pred tým, ako návrh posunú k vysokým vládnym úradníkom. Nechce aby sa stalo to, čo v USA, v ôsmych štátoch a v D.C., že sa s liečebného užívania marihuany stalo legálne užívanie pre dospelých.

Harris: “ Zdieľam znepokojenie pacientov, ktorí veria, že marihuana môže byť jediné možné riešenie liečby na určité choroby a uznávam, že ich trápi naliehavosť, ktorú cítia k schváleniu tohto zákona.”

Írsko je teda ďalším príkladom rozsiahlych zmien vo svete, ktoré sa týkajú zmien regulačných politík ohľadom tzv. marihuany.

 

Zdroj: rastamama.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím