Na čo sú dobré protiatómové bunkre? Na pestovanie marihuany

Foto: nazorobcana.sk / web
Konopkar, 27. februára 2017

Na čo sú dobré protiatómové bunkre? Aby sa ľudia schovávali pred husto padajúcimi jadrovými bombami? Skúsenosti z Britských Panenských ostrovov ukazujú, že tieto podzemné priestory sú ako vyšité na pestovanie marihuany! 

Práve preto britská polícia objavila niekoľko tisíc sadeníc marihuany v podzemnom bunkre v grófstve Wiltshire na juhu britských ostrovov. Ako uvádza The Telegraph, tento protiátomový kryt vybudovali z obáv pred jadrovou vojnou ešte v 80. rokoch minulého storočia. Samozrejme, polícia zatiaľ nevie, koľko rokov  /alebo desaťročí?/ v tomto „skleníku“ úspešne pestovali marihuanu.

Polícia informovala, že cena celej tejto „várky“ konope je približne jeden milión britských libier. Policajti sa dostali dovnútra „podniku“ v noci 23. februára, keď pri vchode zastavili troch mužov vo veku 27, 30 a 45 rokov a skonfiškovala im kľúče. „Sme presvedčení, že je to jedna z najväčších plantáži marihuany, ktoré sa nám podarilo objaviť v grófstve Wiltshire,“ vyhlásil pre média policajný inšpektor Paul Franklin.

 

 

Novinárom prezradil, že v bunkri sa nachádza 20 miestnosti 60 x 21 metrov. V každej z nich je zariadenie na pestovanie konope. Podčiarkol, že vyšetrovanie pokračuje a polícia očakáva, že onedlho môže urobiť aj ďalšie podobné „objavy“.

Britské média v tejto súvislosti pripomínajú, že marihuana v niektorých krajinách, ako napríklad Holandsko, Česko, Belgicko a USA je celkom legálna a predáva sa v špeciálnych obchodoch. Poukazujú na to, že obchodovanie s konope sa rozvíja s obrovskou rýchlosťou a „podniky – producenti“, ako aj distributéri a predajcovia zarábajú na tom milióny britských libier, dolárov, eur…

 

Zdroj: nazorobcana.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím