Veľká policajná akcia v Michalovciach

Foto: michalovskespravy.sk
Konopkar, 26. februára 2017

Počas policajnej akcie zadržali v meste Michalovce 5 osôb.

Policajti odboru kriminálnej polície a pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach vykonali v stredu (22.02.2017) v meste Michalovce policajnú akciu zameranú na páchateľov drogovej trestnej činnosti. V rámci tejto akcie bolo zadržaných 5 osôb. Tri osoby boli po vykonaní prvotných úkonov zo zadržania prepustené, dve podozrivé osoby boli umiestnené do cely policajného zaistenia. Ide o 32-ročného Petra z okresu Michalovce (doposiaľ 2x súdne trestaný) a 33-ročného Mariána z okresu Trebišov (doposiaľ 9x súdne trestaný).

 

 

Počas akcie boli vykonané 2 domové prehliadky a 3 prehliadky iných priestorov. Počas týchto prehliadok boli zaistené vrecúška s kryštalickou látkou (pravdepodobne pervitín), väčšie množstvo sušiny (pravdepodobne marihuana), prekurzory a komponenty na výrobu omamných látok, zbrane (samopal vz. 58, upravené dlhé guľové zbrane, krátka guľová zbraň), cca 300 nábojov rôzneho kalibru a tiež tlmiče k strelným zbraniam. Zaistené veci boli odoslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie.

 

 

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstvo PZ v Košiciach po vykonaní potrebných procesných úkonov zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi včera obvinil 32-ročného Petra z okresu Michalovce, ktorého počas policajnej akcie pred jedným z obchodných centier v Michalovciach   zdržali „kukláči“ priamo pri predaji psychotropnej látky (pervitín) 33-ročnému Mariánovi z Trebišovskému okresu.

 

 

Policajti u muža zaistili viac ako 4 gramy pervitínu, z ktorého by sa dalo pripraviť takmer 90 obvykle jednorazových dávok drogy.  Vyšetrovateľom PZ bol daný podnet na vzatie obvineného do väzby. V prípade dokázania viny obvinenému hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

Vo vzťahu k osobe 33-ročného muža z okresu Trebišov, ktorý od obvineného muža drogy kúpil, ten bol po vykonaní potrebných úkonov zo zadržania prepustený. Po vykonaní ďalších procesných úkonov a vypracovaní znaleckých posudkov mu bude vznesené obvinenie za drogovú trestnú činnosť.

 

 

V súvislosti so zaistenými zbraňami polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. V danej veci polícia i naďalej vykonáva potrebné procesné úkony. Informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mesarová.

 

 

Zdroj: michalovskespravy.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím