Démonizácia konopy

Foto: devana.blog.pravda.sk / web
Konopkar, 24. februára 2017

Konopa siata (Cannabis sativa) sa tu na Slovensku pestovala stáročia ako úžitková rastlina, ktorá mala všestranné využitie.

Jej pestovanie nezaťažuje pôdny systém, môže sa vysievať aj viac krát po sebe na to isté miesto, tým, že pri jej pestovaní sa do pôdy dostávajú zbytky rastlín. Pri jej pestovaní sa nemusia používať pesticídy a herbicídy a dokonca samotná rastlina je lekárom pôdy, keďže z vstrebáva ťažké kovy a pod.

 

 

Konopné vlákna, ktoré sa požívali na výrobu textílií sú najpevnejšie a najtrvácnejšie prírodné textilné vlákna. Používali sa výrobu odolných odevov, ale aj pevných lán. 

Konopné semená obsahujú bielkoviny podobne ako sója a vitamíny a minerály.

Konopný olej je je tisícročia považovaný za všeliek, pri popáleninách, kožných chorobách, vďaka svojim liečivým účinkom sa používa aj vnútorne. Využíva sa pri výrobe kozmetických prípravkov nielen pre psoriatikov a alergikov.

 

 

Je výborným prírodným konzervantom dreva, takže má sa pridáva do rôznych farieb a lakov. Nedávno som sa dočítala o výrobe ekologického pracieho prášku z konopy…

Málokto vie, že asi do polovice 19. storočia sa z konopí vyrábal papier. Lacnejší, odolnejší, belší…

Konopa sa dá využiť v stavebníctve pri výrobe stavebných dosiek, alebo pri výrobe tepelnej energie, či už priamo z rastlinných zvyškov, alebo výrobkov z nej.

O význame konopy ako liečivej rastliny by sa dal napísať samostatný článok.

Ale najväčším problémom je, že veľa ľudí nevie, že klasická konopa siata obsahuje len veľmi málo psychotropných látok, na rozdiel od konopy indickej.

 

 

Donedávna sa u nás konopa pestovala vo veľkom a nikto neriešil, či ju niekto fajčí a pod. Mám pocit, že tak ako kedysi belosi zdecimovali Indiánov alkoholom, tak my sme si sem pustili po 89. tvrdé drogy. Masívna “protidrogová kampaň” spôsobila veľký záujem nielen mladých o ne.

Drogová mafia našla v postkomunistických krajinách nové trhy a začala tu s nimi robiť výnosný biznis. Keď sa toľko píše o škodlivosti konopy, prečo sa nepíše o škodlivosti alkoholu, fajčenia a liekoch, ktoré ľudia jedia na hrste? Všetko je to obyčajná finančná politika.

Alkohol a cigarety prinášajú štátu obrovské financie do štátnej kasy. Syntetické liečivá zase zarábajú obrovské peniaze farmaceutickému priemyslu…

 

 

Mocní sveta ovládajú pomocou peňazí všetko, naše životy, zdravie, drancujú planétu…

Obyčajná konopa je toho takým malým príkladom, až zistia, že sa na nej dá dobre zbohatnúť, tak bude módnym hitom, ale zatiaľ sú ešte zásoby ropy a uhlia…

 

Zdroj: devana.blog.pravda.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím