Stredoškolákovi našli marihuanu, súd ho poslal do väzenia

Foto: ta3.com / web
Konopkar, 23. februára 2017

Kremnickí mestskí policajti našli u stredoškoláka osem gramov marihuany, čo zodpovedá minimálne šestnástim obvyklým jednorazovým dávkam tejto drogy.

Študent Strednej odbornej školy lesníctva a služieb v Banskej Štiavnici spáchal drogový delikt pred rokom. V priestoroch Zechenterovho parku v Kremnici sa pred hliadkou tamojšej mestskej polície pokúšal skryť sklenenú nádobu, v ktorej mal 8,08 gramu sušenej rastliny z rodu Canabis, známej ako marihuana.

Sušina obsahovala viac ako 20 percent účinnej látky a množstvo zodpovedalo minimálne šestnástim obvyklým jednorazovým dávkam drogy. Teodor tým spáchal zločin nedovolenej výroby, prechovávania a predaja omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov.

Na Okresnom súde v Žiari nad Hronom študent prechovávanie drogy priznal. Tvrdil však, že ju užíva na tlmenie bolesti po úraze, ktorý sa mu stal pri dopravnej nehode. Prvostupňový súd prihliadol na jeho priznanie, študijné výsledky a na to, že stredoškolák mal drogu pre seba, nezarábal na nej jako díler.

Keďže Teodor drogový delikt spáchal v skúšobnej dobe podmienečného odsúdenia, uložili mu trest šesť mesiacov odňatia slobody nepodmienečne. Voči rozsudku sa stredoškolák odvolal a požadoval podmienečný, resp. trest na slobode, pretože študuje.

Odvolací súd Teodorovi nevyhovel a prvostupňový verdikt potvrdil. Podmienečný 20-mesačný trest dostal študent za dopravnú nehodu, ktorú ako vodič zavinil pod vplyvom alkoholu. To znamená, že okrem šiestich mesiacov za drogy pôjde do väzenia aj na ďalších dvadsať mesiacov ako vinník za dopravnú nehodu. Rozhodnutie krajského súdu je právoplatné.

 

Zdroj: ta3.com

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím