Mexičania pašujú marihuanu katapultmi

Foto: pluska.sk
Konopkar, 17. februára 2017

Agenti z americkej pohraničnej stráže neverili vlastným očiam, keď na múre na mexických hraniciach našli namontovaný stredoveký katapult. Ten slúžil na vrhanie balíkov na územie USA.

Hliadka pri Tucsone v Arizone si všimla podozrivú skupinu mužov. Keď sa k nim priblížili, muži sa rozutekali všetkými smermi. Nikoho teda nezatkli, ale na mieste našli dva balíky s marihuanou. Každý z nich vážil 21 kíl.

Na plote bol privarený kovový katapult s pružinami, ktorým balíky nestihli vystreliť. Zariadenie ako zo stredoveku potom rozobrali na mexickej strane hraníc.

 

 

Hranica medzi USA a Mexikom má 1770 km a približne polovicu z nej pokrývajú rôzne múry alebo kovové ploty. Prezident Donald Trump chce oplotiť celú hranicu. Pašeráci drog sa však medzitým naučili múry prekonávať rôznymi spôsobmi.

 

 

Katapulty alebo veľké kanóny na stlačený vzduch sa už na hraniciach našli. Vlani objavili dokonca 380-metrový tunel, ktorý viedol z reštaurácie v Mexiku do domu v Kalifornii.

 

Zdroj: pluska.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím