29-ročný muž z Rajca mal pri sebe konope aj pervitín, hrozí mu 10 rokov za mrežami

Foto: valec.sk
Konopkar, 31. januára 2017

V rukách žilinskej polície skončil v uplynulých dňoch 29 ročný Ján z Rajca, okres Žilina.

V piatok 26. januára v ranných hodinách v Rajci si mal Ján od doposiaľ nestotožnenej osoby kúpiť marihuanu. Neskôr okolo 10.00 hodiny predpoludním si mal v obci Prečín od inej neznámej osoby kúpiť pervitín.Obidve látky prechovával u seba do popoludňajších hodín, kedy obidve látky pri osobnej prehliadke dobrovoľne vydal polícii. Vyšetrovateľ zaistil 3 kusy plastových striekačiek so zataveným koncom s obsahom bielej kryštalickej látky a jedno plastové vrecko s obsahom zelenej sušiny. Obidve látky boli zaslané na kriminalistickú expertízu.

 

 

Podľa predbežnej kriminalistickej expertízy biela kryštalická látka v zatavených striekačkách obsahovala zmes metamfetamínu a zaistené množstvo látky zodpovedalo najmenej 39 obvykle jednorazových dávkam drogy.

 

 

Vyšetrovateľ 29 ročného Jána obvinil z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na vzatie obvineného do väzby. Obvinenému v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

 

 

Zdroj: zilinak.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky