Muž s ťažkým Parkinsonom po prvýkrát vyskúšal marihuanu. Výsledky sú ohromujúce

Foto: manmagazin.sk / noizz.sk
Konopkar, 29. januára 2017

O škodlivosti marihuany alebo výhodách marihuany sa vedú debaty trvajúce desaťročia. Na jednej strane sú tí, ktorí ju zatracujú a na druhej komunita ľudí, ktorá jej blahodárne liečebné účinky vyzdvihuje. Nasledujúce video však dáva za pravdu jej prívržencom.

Larry Smith pracoval 20 rokov ako policajt v Južnej Dakote, USA až do chvíle, kým mu nebola diagnostikovaná ťažká forma Parkinsonovej choroby. Tá spôsobuje, že pacient nie je schopný na 100% ovládať svoje telo. Čo sa však stane, keď mu orálne podajú dávku zelenej rastlinky? Budete šokovaní!

„Stačí ti iba málo, nechceš predsa prespať celé poobedie. Marihuanu si musíš vložiť do úst a pošúchať si ju o vnútornú stranu líca. Potom už iba relaxuj a nesnaž sa rozprávať,“ hovorí Larrymu na videu. 

Marihuana dokáže pôsobiť na isté časti mozgu a stimulovať ich tak. Symptómy sa okamžite stratia a človek trpiaci parkinsonovou chorobou bude opäť schopný kontrolovať svoje pohyby aj reč. 

Na videu je vidieť, že Larry je pôsobením marihuany prekvapený. Nečakal, že mu také malé množstvo pomôže.

„Netrasú sa mi ruky a vrátil sa mi aj hlas,“ hovorí.

Okamžite je vidieť, že sa cíti lepšie a má dokonca aj chuť žartovať. Marihuana určená na liečbu však stále nie je legálna vo všetkých štátoch, a preto ju Larry nemôže užívať.

 

 

Zdroj: manmagazin.sk, noizz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky