Pomáha marihuana v boji s rakovinou? Najväčšia štúdia zverejnila jej benefity

Foto: manmagazin.sk
Konopkar, 22. januára 2017

„Pestovanie konopy je na území SR zakázané s výnimkou pestovania na priemyselné alebo výskumné účely. V prípade porušenia daného ustanovenia môže byť páchateľovi uložená peňažná pokuta do výšky 33 193 €.“ To stojí v našich zákonoch napriek tomu, že liečebné účinky marihuany sú už dávno známe. Dopomôže k nejakej zmene nová odborná správa? Zrejme nie, ale za zmienku určite stojí.

400-stranová odborná štúdia ponúka akoby výcuc z 10-tisíc navzájom súvisiacich vedeckých štúdií, ktoré sa doposiaľ zaoberali účinkami užívania marihuany. Máme tak vďaka americkej Národnej akadémii vied, inžinierom či odborníkom v oblasti medicíny zrejme najdôveryhodnejší zdroj, ktorý je dôkazom, že zelená rastlina v sebe ukrýva množstvo benefitov súvisiacich s ľudským zdravím.

Nie je žiadnou novinkou, že už len za našimi hranicami sa marihuana využíva pre liečebné účely. Onkologickým pacientom či ľuďom trpiacim chorobou skleróza multiplex dokáže vo vysokej miere zmierniť bolesti a taktiež nevoľnosti a zvracanie pri chemoterapii. Špecialisti združení okolo prestížneho pediatra z Harvardu zastávajú názor, že narozdiel od cigariet, respektíve tabaku, nespôsobuje fajčenie marihuany rakovinu úst, hrdla a pľúc.

Taktiež tvrdia, že má tráva i protizápalové účinky, avšak viac o jej vplyve na imunitný systém sa toho veľmi  veľa nevie. Čo však bude zrejme pre mnohých zarážajúce, odborníci spomínajú aj jej užívanie počas tehotenstva, kedy by mala žene pomôcť k nižšej váhe.

 

Zdroj: manmagazin.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky