Konopou k zdravšej a krajšej pleti

Foto: WEB / lionline.sk
Konopkar, 19. januára 2017

Konope je dobrá rastlina so zlou povesťou. Pohľad na konopné listy asi v každom automaticky vyvoláva drogové asociácie, ale čo tak pre zmenu pohľad z inej, menej zaujatej strany?

Liečivé účinky konope sú v rozličných kultúrach a národoch sveta známe už po celé tisícročia. A v ostatných rokoch ich objavil aj kozmetický priemysel. Spoznajte s nami tajomstvo krásy kontroverznej prísady.

 

 

Tuky a vitamíny – to pleť potrebuje

Dôvod, prečo je konope úspešne využívané aj pri spracovávaní na kozmetické účely, nájdeme v zložení rastliny. Konopná bylina je mimoriadne bohatá na „dobré“ tuky – nenasýtené, mastné kyseliny omega-3 a omega-6, pričom až tri štvrtina z nich patrí k zložkám, aké pre svoje správne fungovanie nevyhnutne potrebuje ľudská koža. Napríklad kyselina gamalinoleová má zloženie takmer identické ako kožný tuk, vďaka čomu dokáže telu zabezpečiť vlahu a slúži ako prirodzené mazivo pre pleť aj pre vlasy.

 

Vhodná aj pre citlivú pleť

Konope chráni kožné bunky, reguluje hospodárenie s vodou v bunkách a dôkladne ich tak vyživuje. Konopné extrakty nedráždia, čo je veľká výhoda pre ľudí, ktorých trápi alergická, precitlivená pleť a bežnú kozmetiku nemôžu používať.

 

 

Dokonalá zimná výbava

Konopné preparáty sú bez nežiaducich toxínov a agresívnych látok, dokonca sa s nimi stretneme aj v kojeneckej kozmetike. Okrem toho konope obsahuje vitamíny A, B, C, D a E.  Ich súčinnosť zabezpečuje pokožke ochranu pred nadmerným vysúšaním a odlupovaním, čo je aktuálne obzvlášť teraz, s príchodom zimy.

Prechody z veterného prostredia do umelo vyhriatych, často prekúrených interiérov dáva zabrať aj inak zdravej, odolnej pleti. Pravidelná hydratácia je teda v tomto období nanajvýš dôležitá, aby nedochádzalo k poškodeniu vrchnej vrstvy kože.

 

 

Staronová prísada

Už v antike sa rastlina konope popri iných využitiach bežne odporúčala ako liek proti vyrážkam či oparom. Má totiž preukázateľné antibakteriálne, antiseptické a regeneračné účinky. Práve konopná kozmetika môže byť účinnou „náplasťou“ na problematickú, aknóznu pleť.

 

Prevencia, ale aj liek

Vyššie uvedené vlastnosti robia z konope liečivú prísadu, ktorá pomáha zachovať zdravý vzhľad pleti a vlasov. Každodenné použitie konopnej kozmetiky má teda hlavne preventívne účinky. Hodí sa však aj pri riešení väčších problémov, napríklad pri liečbe častých kožných ochorení ako sú lupienka či atopický ekzém.

 

Zdroj: lionline.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím