Kde sú cigarety, alkohol a drogy najlacnejšie? Bloomberg zostavil Index nerestí

Foto: bloomberg
Konopkar, 13. januára 2017

Bloomberg zostaval pomerne netypický spotrebný kôš, v ktorom porovnávala ceny tabaku, alkoholu, amfetamínu, trávy, kokaínu a rôznych opiátov.

Ak by ste týždeň požívali alkohol, fajčili a brali drogy v Laose (štát v juhovýchodnej Ázii) zaplatili by ste za to 41,4 amerických dolárov. Naproti tomu, za rovnaký týždeň by ste v Japonsku platili niekoľkonásobne viac, a to približne 1440 dolárov.

 

Najviac v Japonsku či Austrálií

Vyplýva to z takzvaného Indexu nerestí, ktorý sa rozhodla zostaviť agentúra Bloomberg.

V pomerne netypickom spotrebnom kôši porovnávala ceny tabaku, alkoholu, amfetamínu, marihuany, kokaínu a rôznych opiátov vo viac ako stovke krajín sveta v porovnaní s USA, kde ľudia týždenne na tieto veci minú približne 400 dolárov, čo je v priemere asi tretina ich týždenného príjmu.

Pri pohľade na absolútne náklady sú najlacnejšie tieto veci v Kongu, Hondurase či Laose. Najviac za nich ľudia utratia v Japonsku, na Novom Zélande či v Austrálií.

 

 

Zdroj: sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím