Polícia zaistila marihuanu v hodnote vyššej ako 70-tisíc

Foto: info.sk
Konopkar, 12. januára 2017

KR PZ v Trnave informovalo o odhalení drogovej trestnej činnosti.

Galantskí policajti zadržali pestovateľa konope, ktorý ju chcel neskôr predávať. Jeho plán prekazili policajti v stredu, 29. 9. poobede, keď muža kontrolovali na ceste medzi Sereďou a Veľkou Mačou. Na podlahe auta Škoda Octávia prevážal čierne igelitové vrecia so záhradnými nožnicami. Ako sa neskôr policajtom priznal, konope pestoval pri obci Lehota v kukuričnom poli, kde policajti našli a zaistili ešte v ten deň 20 kusov zelených rastlín s priemernou výškou 140 cm.

Podľa jeho vyjadrenia si pestovanie konope vyskúšal už minulý rok a teraz ho pestoval za účelom ďalšieho predaja. Policajti zaistili celkovo 35 kilogramov zelených rastlín. 24 ročného muža z Paty obvinil vyšetrovateľ zo zločinu výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

 

 

 

 

 

 

 

V uplynulých dňoch dostala polícia závery zo znaleckého skúmania, z ktorých vyplynulo, že zo zaisteného množstva zelených rastlín bolo 7 349,36 g sušenej konopy. Z tohto množstva by bolo možné vyrobiť najmenej 14 849 a najviac až 32 331 dávok marihuany. Hodnota zaistenej drogy na čiernom trhu by predstavovala 73 494 €. Obvinený 24 ročný muž z Paty je stíhaný väzobne a v zmysle zákona mu hrozí odňatie slobody na pätnásť až dvadsať rokov.

O správe informovala Martina Kredatusová, vedúca oddelenia komunikácie a prevencie, KR PZ v Trnave.

 

Zdroj: info.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaporizer Premium - VapeFully