Zhúlení astronauti? Marihuana by im mohla zachrániť život

Foto: klocher.sk
Konopkar, 11. januára 2017

Čoskoro možno budú astronauti lietať poriadne high!

Ivan Soltesz, Ph.D., je váženým americkým neurovedcom, ktorý sa zaoberá skúmaním predovšetkým príčinou a liečbou epileptických záchvatov u detí. Okrem toho je aj autorom knihy, ktorá hovorí o rizikách dlhodobých vesmírnych ciest a to najmä z pohľadu neurovedy.

Ľudstvo sa v najbližších rokoch chystá na vesmírne cesty a to na iné planéty. Dlhé cesty vesmírom sú však spojené s vysokým rizikom vystavenia vysokej dávke radiácie. Je to tým, že v otvorenom vesmíre sa nachádza veľké množstvo kladne nabitých protónov, ktoré môžu spôsobiť deštrukciu kľúčovej časti mozgu, konkrétne hipokampus. Táto spomínaná časť je veľmi potrebná, pretože ak nie je funkčná alebo funguje nesprávne, ak chce človek cestovať a v zdraví sa vrátiť späť a to sa týka cestovania nielen vesmírneho.

 

 

Ukázalo sa však, že deštrukciu hipokampu možno odvrátiť a to veľmi jednoducho. Fajčením marihuany. Je to preto, že sa zistilo, že kozmická radiácia ničí mozog podobne ako Alzheimerova choroba a výskumy preukázali, že látky, ktoré obsahuje marihuana a tiež hašiš dokážu urýchľovať prirodzené regeneračné procesy v ľudskom mozgu. Preto je dosť pravdepodobné, že astronauti budú objavovať vesmír dosť zhúlení.

 

Zdroj: klocher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím