Z Hollywoodu sa stal Hollyweed

Foto: WEB
Konopkar, 2. januára 2017

Neznámy človek v noci na nedeľu pozmenil obrie biele písmená tvoriace slovo Hollywood, ktoré stoja na svahu nad kalifornským Los Angeles.

Namiesto názvu štvrti, ktorá je synonymom amerického filmového priemyslu, sa po silvestrovskej noci nad mestom na západnom pobreží USA objavil nápis Hollyweed. Weed je anglický slangový výraz pre marihuanu. Podľa miestnej tlače polícia zmenu nápisu Hollywood na Hollyweed vyšetruje ako vandalizmus.

 

 

Novoročný žart nespôsobil ale historickému nápisu žiadne nezvratné škody. Bezpečnostné kamery zaznamenali na mieste činu iba jedinú osobu. Voliči v Kalifornii v referende, ktoré sa konalo rovnako ako americké prezidentské voľby 8. novembra, súhlasili s legalizáciou užívania marihuany pre rekreačné účely od roku 2018.

 

 

Takmer 14 metrov vysoké písmená sa na svah hory Mount Lee prvýkrát dostali v roku 1923. Postaviť ich nechal obchodník Harry Chandler a to pôvodne v podobe Hollywoodland. Slúžili ako reklama realitnej kancelárie na stavebné parcely. Dobre viditeľný nápis sa stal terčom zmien už v minulosti. Pri návšteve pápeža v roku 1978 napríklad zakryli jedno L, aby Jána Pavla II. uctili slovom holy (svätý).

 

 

Zdroj: cas.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky