Ako vyzerá marihuana pod mikroskopom

Foto: interez.sk / web
Konopkar, 31. decembra 2016

„Kámo, videl si už trávu pod mikroskopom? Nie? Je to riadne husté.“

Najznámejšou a najužívanejšou nelegálnou drogou na Slovensku je marihuana. Tá pochádza z rastliny konope a predstavuje kvety samičích rastlín.

Marihuanou sa dlhodobo zaoberá aj Ford McCann, ktorý vo svojej publikácii “Konope pod mikroskopom” ukazuje 170 obrázkov tejto oslavovanej a súčasne nenávidenej rastliny. Pozrite sa na tie najkrajšie fotografie, ktoré vytvoril. 

Obrázky sú vytvorené pomocou elektrónového mikroskopu. Takéto špičkové mikroskopy dokážu poskytnúť až 10 miliónové zväčšenie.

Ak vás ale prekvapí farebnosť záberov, ktoré uvidíte, treba mať na pamäti, že tie sú tam dodávané až dodatočne. Je to tak preto, aby boli jednotlivé skúmané časti lepšie viditeľné a odlíšené, a dali sa tak lepšie študovať, či analyzovať.

Pozrite sa na tieto “husté” obrázky marihuany. V zátvorke je uvedený skutočný rozmer oblasti, na ktorú sa pozeráte.

 

Samičí kvet konope – marihuana (3,5 milimetra)

 

Trichomy (drobné chĺpky) nachádzajúce sa na marihuane (0,5 milimetra)

 

Okraj marihuanového listu

 

Ešte detailnejší pohľad na marihuanu (1 milimeter)

 

Zdroj: interez.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím