Marihuana zo Severnej Kórei priťahuje tisícky turistov

Foto: WEB
Konopkar, 23. decembra 2016

Pamätáte si, keď americký basketbalista Dennis Rodman navštívil Severnú Kóreu, aby chilloval s Kim Čong-unom? Veď viete, s tým totalitným diktátorom, ktorý sám seba nazýva „Najvyšší vodca“?

 

Basketbalista Dennis Rodman

 

Áno, Severná Kórea vôbec nemá medzinárodnú povesť pre toleranciu. Ale možno Dennis Rodman už vtedy vedel o niečom, čo tisíce čínskych a ruských turistov teraz objavuje.

 

 

Marihuana je šialene lacná v Severnej Kórei. Je taká lacná, že je skoro zadarmo. To priťahuje šokujúce množstvá turistov.

Či už by v Severnej Kórei boli alebo neboli zákony ohľadne konope, vyzerá to tak, že nikto by sa ich ani nesnažil presadzovať.

 

 

Poľnohospodári vo vidieckych oblastiach pozdĺž hraníc s Ruskom a Čínou žijú na pokraji chudoby. Aby si zarobili aspoň nejaké peniaze, začali predávať marihuanu za extrémne výhodne ceny.

 

 

Podľa dostupných informácií, pol kila marihuany môžete kúpiť za neuveriteľnú cenu troch amerických dolárov! Áno, čítate správne! Určite sa Vám zdá, že je to skoro zadarmo, avšak lokálni poľnohospodári v Severnej Kórei týmto zarábajú veľmi slušné peniaze na svoje živobytie.

 

 

No nekupujte si letenky do Severnej Kórei tak rýchlo! Totiž Čína má veľmi prísne zákony ohľadne marihuany. Konope je nezákonné a páchatelia sú kruto potrestaní. Ruské zákony nie sú o nič lepšie.. Napriek tomu tisícky čínskych turistov skupujú veľké množstvá marihuany a po návrate domov ju ďalej predávajú s neuveriteľnými ziskami.

 

 

Severná Kórea nie je žiadny raj, je to diktatúra pokračujúca v krutom porušovaní ľudských práv. Takže verte či neverte, Severná Kórea určite nie je tým najlepším miestom pre marihuanový turizmus.

 

 

Myšlienka, že poľnohospodári zo Severnej Kórei zbohatnú z predaja marihuany vďaka ruským a čínskym cudzincom, je pomerne nová.

V skutočnosti nebolo konope v Severnej Kórei odjakživa ničím výnimočným a pestujú ho doteraz už celé stáročia. Vzhľadom k tomu, že je pre Severokórejčanov konope také normálne, nemajú ho klasifikované ako nepovolené narkotikum, tak ako je to napríklad u nás na Slovensku.

 

 

A pretože Severokórejčania žijú v úplnej izolácii od zvyšku sveta, väčšina ľudí tam ani nevie, že marihuana je nezákonná v iných krajinách.

V Severnej Kórei je kanabis klasifikovaný ako plodina na výrobu oleja. Olej je tu kľúčové slovo, pretože na začiatku roku 1980 bývalý najvyšší vodca Kim Ir-sen aktívne podporoval pestovanie konope na vyriešenie nedostatku stolového oleja. Vzhľadom k tomu je doteraz v Severnej Kórei konope úplne legálne.

 

 

Niektorí ľudia z tejto generácie stále pestujú konope na výrobu stolového oleja. Pre iných je to udržateľným zdrojom potravy pre poľnohospodárske zvieratá, ako napríklad zajace. Dnes však väčšina poľnohospodárov rozpoznala peňažnú hodnotu konope a pestujú ho vo voľnej prírode s cieľom predaja turistom.

 

 

Konope má v Severnej Kórei ideálne podmienky na rast a preto ho nájdete vlastne skoro všade.

 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím