Marihuanové cigary a konzervy sú luxusný tovar

Foto: WEB
Konopkar, 22. decembra 2016

Konečne sa vraciame do doby, ako keď americký prezident George Washington pestoval konope na jeho statku Mount Vernon.

Podľa odhadov budú tržby z legálnej marihuany do roku 2020 dosahovať až 23 miliárd dolárov.

 

Mount Vernon, sídlo prezidenta Georgea Washingtona

 

Nejedná sa o zanedbateľné číslo a preto je záujem investorov o marihuanu čoraz väčší. 

Serge Chistov je presne jeden z investorov, ktorý zvyšuje úroveň marihuanového trhu v USA. Pýtate sa prečo? Serge investuje do pestovania bio marihuany na prírodnej samote v coloradskych Rocky Mountains. Firmu, ktorú financuje, sa nazýva Honest Marijuana Co..

 

 

Čo by ste však nečakali, je úroveň technológie balenia tejto bio marihuany. Spoločnosť môže konkurovať nápojovým továrniam, nakoľko marihuana je balená do konzerv, z ktorých je pomocou tekutého dusíka vytláčaný vzduch. Tým pádom je marihuana po otvorení dokonalé čerstvá, a to aj po dlhej dobe.

Celý proces je sledovaný podrobne od semienka či klonu až po úrodu. Firma je súčasťou obnoviteľného hospodárstva. 

Predstavitelia Honest Marijuana Co. tvrdia, že každý mesiac spracujú okolo 72 kg marihuany.

 

 

Akonáhle je marihuana pripravená, nasleduje šúľanie pomocou špeciálneho stroja, ktorý dokáže ušúľať až 700-900 cigár za hodinu. V cigarách sa nenachádza žiaden tabak, sú výlučne z marihuany.

 

 

No a späť ku konzervám. Ako sme už spomínali, marihuana sa konzervuje pomocou dusíka a jedná sa dokonca o podobnú metódu, akú používajú pri výrobe nábojov a jedla, aby boli vždy „čerstvé“, aj napríklad počas „apokalipsy zombíkov“. Používaná mašina je patentovaná firmou N2 Packaging Systems.

Riaditeľ N2 Packaging Systems nám vysvetlil, že najväčší problém marihuany je jej degradácia a následná strata vône a chuti. Marihuanové konzervy sú podľa neho ideálnym riešením tohto problému.

 

 

Pre investora Sergea, úspešného dovozcu vodky z Moldavska, je kvalita všetko. Kebyže nepadne Sovietsky zväz, bol by vraj doktorom.

„Sme menší projekt a sme len na začiatku. Do našej práce dávame celé srdce, nechceme sa stať ďalším Budvarom,“ tvrdí.

 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím