Mestský poslanec prechovával zbraň a aj konope

Foto: poprad.dnes24.sk
Konopkar, 9. decembra 2016

32-ročný mestský poslanec skončil v rukách polície. Poslanec chýbal aj na zasadnutí MsZ.

 

Začalo to kradnutou zbraňou

S informáciou o zadržaní poslanca informovala TV JOJ, ktorá zverejnila dôvody, prečo sa 32-ročný komunálny politik ocitol v rukách polície. Podľa televízie poslanec našiel zbraň v kufri svojho auta. Spanikáril a na políciu nešiel. Pišťoľ uzamkol do pokladničky, ktorú vložil do schránky pred ambulanciou, v ktorej ordinuje ako lekár. Tam ju našiel náhodný muž a odniesol ju na políciu.

Komerčná televízia uviedla, že poslanec na polícii tvrdil, že zbraň je jeho. Tá však bola ukradnutá majiteľke jedného z penziónov v jej dome. Všetky informácie však dávajú viac otázok ako odpovedí. Vyšetrovateľ zisťuje, prečo bola zbraň v aute mestského poslanca, prečo sa s ňou neprihlásil na polícii a prečo potvrdil, že pištoľ je jeho.

To však nie je všetko. V schránke sa vedľa zbrane údajne našli aj tri zatavené striekačky so stopami pervitínu a konope.

„32-ročný Popradčan bol obvinený z drogovej trestnej činnosti a z trestného činu nedovoleného ozbrojovania,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Prešove Jana Migaľová.

Poslanec by mal byť stíhaný na slobode.

 

Poslaneckého mandátu sa zatiaľ nevzdal

Miesto 32-ročného poslanca ostalo vo štvrtok, kedy zasadalo popradské mestské zastupiteľstvo, prázdne. K situácii sa vyjadril aj primátor Jozef Švagerko.

„Budeme postupovať podľa zákona. Opieram sa o prezumpciu neviny. Z ľudskej stránky mu chceme pomôcť, aby sa mohol dostatočne obhájiť a aby sa spravodlivosť ukázala,“ konštatoval Švagerko.

Či všeobecný lekár príde o svoj poslanecký mandát je v tejto chvíli predčasne diskutovať a hovoriť. Ak by sa svojho mandátu vzdal, do poslaneckej lavice by zasadol náhradník, ktorým je Anton Andráš.

 

Zdroj: poprad.dnes24.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím