Rakúsky startup pestuje medicínske konope

Foto: salzburg24.at / plants4friends.com
Konopkar, 8. decembra 2016

Spoločnosť zo Salzburgu rozširuje svoje pestovanie liečivého konope. Od roku 2015 pestuje a distribuuje konope na lekárske účely. Startup teraz plánuje zvýšiť kapacitu výroby a preto zahájil navýšenie kapitálu pomocou crowdfundingovej kampane.

Pred piatimi rokmi dostal Roland Birner myšlienku pestovať konope na medicínske účely. Tú sa mu v roku 2015 konečne podarilo realizovať.

48-ročný zakladateľ startupu sa najskôr informoval o právnej situácii v Rakúsku a následne vytvoril podnikateľský plán. Vtedy sa zrodila spoločnosť Plants4Friends.

 

 

5000 konopných sadíc mesačne

Dnes je rakúska spoločnosť zo Salzburgu najväčší dodávateľ rastlín konope ako aj výrobkov z konope v celom Rakúsku.

„V súčasnej dobe predávame približne 5000 sadeníc mesačne, čo zodpovedá našej maximálnej výrobnej kapacite. Do roku 2018 chceme však kapacitu zvýšiť až na 20 000 sadeníc,“ povedal Roland Birner, zakladateľ Plants4Friends.

 

 

„V súčasnej dobe pestujeme až 80 percent všetkých sadeníc konope v skladoch a len 20 percent v skleníkoch,“ tvrdí Birner. Úspešne predávame rastliny konope do lekárskej oblasti, preto je nesmierne dôležité, aby mali rastliny vysokú kvalitu a aby neobsahovali choroboplodné zárodky.

 

 

Plánujú sterilný priestor pre konope

„Plánujeme moderný a čistý priestor na pestovanie rastlín konope. Taký, ktorý bude jedinečný v celej Európe. Rastliny zo skleníka sú nie sú vhodné na lekárske účely, pretože sú vystavené rozličným pesticídom. V súčasnoti ani jedna európska spoločnosť nepestuje konope v takých hygienických priestoroch ako my,“ povedal Birner, ktorý so svojím projektom chce hrať rolu priekopníka.

Plants4Friends je v kontakte s rakúskymi univerzitami a európskymi konopnými inštitúciami.

 

 

Financovanie pomocou crowdfunding

9. novembra spustila firma svoj vlastný crowdfunding. Počas krátkej doby bolo zinkasových 143 600 eur. Cieľom je 250 000 eur. Väčšina ľúdí do projektu investovala medzi 500 a 1000 eur.

 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím