Nepodmienečné tresty za konope pre dvoch bratov z obce Utekáč

Foto: netky.sk
Konopkar, 6. decembra 2016

Nepodmienečné tresty odňatia slobody potvrdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici za drogový zločin a nedovolené držanie zbrane a streliva pre dvoch bratov z obce Utekáč, časť Krahulčovo v okrese Poltár.

Pre 34-ročného Pavla Laššáka a pre jeho 31-ročného brata Petra to znamená päť rokov pobytu vo väzení s najvyšším stupňom stráženia.

Bratia v apríli minulého roku si prostredníctvom internetu zadovážili semená rastliny konopa a zasadili do črepníkov. Vyrastené sadenice presadili na vybrané miesto asi kilometer od domu, v ktorom bývali. V septembri potom úrodu zobrali a vysušili.

V januári 2016 pri domovej prehliadke polícia zaistila viac ako 630 gramov marihuany, z ktorej bolo možné vyrobiť viac ako 1 260 obvykle jednorazových dávok. Pri domovej prehliadke polícia našla i malokalibrovú zbraň s puškohľadom a viac ako 80 nábojov, ktoré bratia držali bez povolenia. Tým Peter a Pavel spáchali obzvlášť závažný drogový zločin a zločin nedovoleného ozbrojovania v spolupáchateľstve.

Na Okresnom súde v Lučenci bratia vinu priznali a oľutovali. Senát to zohľadnil pri ukladaní trestu ako poľahčujúcu okolnosť a vymeral im každému po päť rokov v ústave s maximálnym stupňom stráženia. V prospech bratov zavážilo, že drogu nepredávali, ale mali ju iba pre seba. Okrem toho k nižšiemu trestu prispelo, že v obci majú dobrú povesť a spoluobčania pri rozhodovaní o väzbe dali za nich spoločenskú záruku.

Voči verdiktu okresného súdu sa však odvolal prokurátor, podľa ktorého nebol dôvod ukladať trest pod sadzbu 10 až 15 rokov. Odvolací súd označil rozhodnutie prvostupňového senátu za správne, trest za dostatočný a odvolanie prokurátora zamietol. Predseda senátu hneď nariadil aj výkon trestu. Rozhodnutie je právoplatné.

 

Zdroj: netky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím