Firma prináša marihuanové párty seniorom

Foto: qz.com / octaviawellness.com / web
Konopkar, 6. decembra 2016

V apríli 2015 bola Carrie Tice zúfala, že sa jej 80-ročnej mame zhoršuje Alzheimerova choroba. Avšak jeden z opatrovateľov z kalifornského seniorského centra jej odporučil vyskúšať marihuanu.

Všetky predošlé lieky zlyhali, ale po užití marihuany sa okamžite začala cítiť lepšie. Bola viac v strehu, aktívnejšia a vyzerala mladšie. V októbri minulého roka sa matka odsťahovala zo seniorského centra do domu svojej dcéry v Mill Valley.

„Zmena mojej mamy bola taká pozoruhodná, že som chcela z vrcholu hôr kričať od radosti. Zdalo sa mi, že po 20 minútach omladla o 10 rokov a bola jednoducho šťastná,“ povedala Tice.

 

octavia-wellness-marihuana-pre-seniorov-4

 

Táto skúsenosť inšpirovala Tice, aby po 20 rokoch opustila svoju prácu u výrobcu videohier a softvéru Ubisoft a založila vlastnú firmu, s ktorou začala zásobovať marihuanu seniorom a pomáhať im orientovať sa v kalifornskom systéme medicínskej marihuany.

Od apríla 2015 jej spoločnosť, ktorá sa najskôr volala Octavia, pomáha seniorom získať odporúčanie u lekárov online a objednáva im marihuanové produkty na zmiernenie bolestí a zlepšenie spánku.

 

octavia-wellness-marihuana-pre-seniorov-9

 

Služba funguje, pretože seniori často nie sú oboznámení s mnohými odrodami a formami marihuany, ktoré môžu byť predpísané. Marihuana je na predaj v mnohých podobách: kvety, požívatiny, oleje, vaporizéry, koncentráty, tinktúry, spreje, masti a ďalšie.

„Raz mi mama povedala, že dáva prednosť tinktúre, pretože ju z nej nepália oči, čo ma totálne vystrašilo! Tinktúru si totiž mala dávať pod jazyk, nie do očí!,“ krútila hlavou Tice.

 

octavia-wellness-marihuana-pre-seniorov-8

 

V roku 2016 sa firma Octavia zlúčila s firmou, ktorá organizuje marihuanové párty, s názvom Viva a následne spolu vytvorili Octavia Wellness. Zlúčený podnik v júli spustil pilotný program v štyroch seniorských zariadeniach v Bay Area, kde začali robiť stretnutia so seniormi, aby im vysvetlili, ako zháňať marihuanu.

V jednom seniorskom zariadení, kde Octavia Wellness operuje, vytvorili tajný konopný klub s 10 členmi, kde seniori fajčili marihuanu počas golfových kurzov v noci. Teraz má klub až 190 členov. Spoločnosť rozdáva v seniorských centrách aj brožúry ohľadne medicínskej marihuany. Budúci rok začne Octavia Wellness predávať výrobky balené špeciálne pre starších občanov, s veľkými písmenami a extra pokynmi.

 

octavia-wellness-marihuana-pre-seniorov-7

 

„Účinky marihuany u starších osôb sú jedinečné, vačšine však poskytuje úľavu od bolesti či lepší spánok,“ vysvetlila Tice. 

„Títo ľudia boli často na opiátoch a tie spôsobujú ťažkú zápchu. Akonáhle zistili, ako marihuana pomáha, uprednostňujú ju,“ dodala.

Spoločnosť Octavia Wellness dostala tento rok 300 000 dolárov od investorov a mala 10% rast tržieb každý týždeň. Jej cieľom je vyzbierať milión dolárov v prvom štvrťroku budúceho roka.

 

octavia-wellness-marihuana-pre-seniorov-2

 

Minulý mesiac bol v Kalifornii na základe referenda schválený tzv. Proposition 64, ktorý legalizuje rekreačnú marihuanu a to urýchľuje záujem zo strany investorov.

Výnosy z kalifornského marihuanového priemyslu predpokladajú rast až na 6,5 miliardy dolárov v roku 2020, zatiaľ čo v roku 2015 to bolo 2,8 miliardy.

 

octavia-wellness-marihuana-pre-seniorov-5

 

Iný výskum zase predpokladá, že národný trh Kalifornie generuje 20 miliárd dolárov z predaja marihuany do roku 2020.

Avšak špeciálny výskum od analytickej spoločnosti Cowen & Co. hovorí, že Kalifornia generuje 50 miliárd dolárov do roku 2026.

 

octavia-wellness-marihuana-pre-seniorov-3

 

Tice hovorí, že pracuje 80 hodín týždne. „Ešte mi chýbajú stabilné výplaty, ale milujem prácu so seniormi, viac než čokoľvek, čo som kedy robila,“ uzatvára.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím