Írsko ide legalizovať medicínsku marihuanu

Foto: independent.co.uk / web
Konopkar, 4. decembra 2016

Írski zákonodarcovia schválili návrh zákona, ktorý legalizuje marihuanu na liečebné účely po tom, čo vláda vyhlásila, že im nebude stáť v ceste.

Zákon legalizuje a reguluje marihuanové produkty pre tých, ktorí trpia závažnými ochoreniami ako je rakovina, roztrúsená skleróza či fibromyalgia, avšak rovnako aj pre ľudí, ktorí žijú s chronickou bolesťou.

Lekári budú mať právomoc rozhodnúť o predpise marihuany. Návrh zákona bol prijatý v írskej dolnej komore bez hlasovania.

Tento najnovší krok Írska bol inšpirovaný aj poslednou aktivitou politikov z celého sveta legalizovať marihuanu na liečebné účely. Školská štvrť v americkom New Jersey dokonca povolila podávať marihuanu žiakom vo svojom areáli, pokiaľ sú pod dozorom rodičov alebo zákonného zástupcu.

 

konope-irsko-medicinske-konope

 

Vo Veľkej Británii došlo v posledných mesiacoch k vytvoreniu podzemného trhu lekárskej marihuany. Pestovatelia rozdávajú marihuanu v hodnote desiatok tisíc libier ľuďom, ktorí sú chorí a riskujú užívaním marihuany väzenie.

Konope je v Spojenom kráľovstve droga triedy B. Za jeho držanie je možné uložiť päť rokov väzenia, avšak tí, ktorí ju predávajú, môžu dostať až 14-ročné väzenie.

Návrh zákona bude teraz prechádzať výborom, kde minister zdravotníctva Simon Harris spolu s regulátormi zanalyzujú vedeckú a klinickú hodnotu marihuany ako lieku.

Minister chce spraviť v právnych predpisoch také zmeny, aby sa zabránilo rekreačnému využívaniu marihuany.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím