Vo Viedni otvorili prvý konopný mliečny bar na svete

Foto: konoimilk.com
Konopkar, 28. novembra 2016

Pre tých, ktorí ocenia dobré konopné jedlo, je tu nová špeciálna adresa vo Viedni: KONOÏ Hemp Milk Bar!

Len pred mesiacom otvorili vôbec prvý konopný mliečny bar, konkrétne v centre štvrte Weiden. Samozrejmosťou je nielen kvalitné mlieko, ale celá rada pochutín.

 

prvy-konopny-mliecny-bar-vieden-6

 

prvy-konopny-mliecny-bar-vieden-7

 

Okrem rozličných konopných koktejlov a smoothies ponúkaju müsli, pudingy, mrazené dezerty, vegetariánske sendviče či cukrovinky z konope

 

prvy-konopny-mliecny-bar-vieden-9

 

Menu je z väčšej časti vegánske a navyše sa dvojica majitelov Kumiko a Benoit zaobíde bez rafinovaných cukrov a uprednostňuje regionálne bio a fair trade produkty. Konopné semená na výrobu ich produktov pochádzajú z Európy.

 

prvy-konopny-mliecny-bar-vieden-4

 

prvy-konopny-mliecny-bar-vieden-10

 

Majitelia sa rozhodli pre umiestnenie vo Viedni, pretože to je jedno z najzelenších miest na svete. Okrem toho, dvojica oceňuje miestnu kávovú kultúru.

 

prvy-konopny-mliecny-bar-vieden-2

 

Spoločnosť KONOÏ bola pôvodne založená v Ženeve potom, čo úspešne predávali nanuky z konopného mlieka na miestnych festivaloch.

 

prvy-konopny-mliecny-bar-vieden-8

 

So svojím projektom chcú konope vrátiť svoje zaslúžené miesto na trhu a ukázať, ako chutné môžu byť konopné sladkosti.

 

prvy-konopny-mliecny-bar-vieden-1

 

Každý, kto cestuje do Viedne, by si nemal nechať ujsť návštevu prvého konopného baru na svete, na ulici Wiedener Hauptstraße 34.

 

prvy-konopny-mliecny-bar-vieden-3

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím