Zlegalizujú nemeckí Zelení marihuanu?

Foto: DIE GRÜNEN Bundespartei
Konopkar, 14. novembra 2016

Zdanenie majetku veľmi bohatých, uzatvorenie hnedouhoľných elektrární alebo legalizácia marihuany sú témy, ktorými chce u voličov bodovať nemecká Strana zelených.

Schválili je delegáti na straníckom zjazde v západonemeckom Münsteri. 

Daň z majetku sa v Nemecku platila do roku 1996, Zelení by ju po 20 rokoch radi zaviedli znova. Po dvoch rokoch vášnivých vnútrostraníckych debát sa dohodli na tom, že ju mali platiť len veľmi bohatí Nemci. 

Spory vyvolal tiež prejav šéfa automobilového koncernu Daimler Dietera Zetscheho, ktorého na zjazd vôbec prvýkrát pozval predseda Zelených. Časť delegátov, ktorá požaduje rýchlejší prechod k ekologickej doprave, bola proti tomu, aby mohol vôbec vystúpiť. Aj počas jeho prejavu sa potom ozývali protesty.

Zhodu naopak Zelení na zjazde, ktorý začal už v piatok a skončil dnes, našli na návrhu, aby spolková republika v roku 2025 prestala využívať hnedouhoľné energiu alebo na tom, aby od roku 2030 nebola do prevádzky pripustení žiadne autá so spaľovacím motorom. Straníci chcú tiež presadiť legalizáciu marihuany.

 

Zdroj: pluska.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím