Americké voľby sprevádzajú referendá o marihuane

Foto: yahoo.com
Konopkar, 7. novembra 2016

Okrem volieb hlavy štátu, všetkých poslancov Snemovne reprezentantov, tretiny Senátu a 12 guvernérov budú v utorok Američania hlasovať aj v miestnych referendách.

Zatiaľ čo niektoré z nich sú dôležité a vyvolávajú pozornosť celej krajiny, iná sú rýdzo lokálne. V Arkansase budú voliči rozhodovať o lekárskom využívaní marihuany. V prípade súhlasu by išlo o prvý štát na konzervatívnom juhu USA, ktorý by užívanie konope v medicíne povolil. Vlani podobný návrh neprešiel tesnou väčšinou 30 000 z 1,3 m­ilióna odovzdaných hlasov.

V Kalifornii, tradičnej bašte demokratov, sa budú môcť voliči vysloviť dokonca k sedemnástich otázkam. Je medzi nimi napríklad návrh legalizovať užívanie marihuany alebo uložiť hercom prosperujúceho pornopriemyslu, aby vo filmoch povinne používali kondómy. Hlasovať tiež voliči budú o zrušení trestu smrti. Voliči v Nebraske budú naopak rozhodovať o jeho návrate do trestného zákonníka, v Oklahome o jeho zachovaní v trestnom kódexe.

O legalizácii marihuany pre osoby staršie ako 21 rokov budú rozhodovať voliči v Massachusetts. Užívanie konope na lekárske účely sa dostalo do referenda v Montane a Severnej Karolíne, v Nevade sa bude rovnako ako v Kalifornii hlasovať o legalizácii marihuany na „rekreačné“ účely.

 

Zdroj: pravda.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím