Colorado úspešne nepredáva marihuanu maloletým, tvrdí štúdia

Foto: WEB
Konopkar, 6. novembra 2016

Nová štúdia zistila, že vekové obmedzenie v štátoch s legálnou marihuanou efektívne drží marihuanu mimo rúk detí a mladistvých.

Publikované údaje v aktuálnom čísle Journal of Studies of Alcohol and Drugs uvádzajú, že dodržiavanie zákonov, ktoré zakazujú predaj marihuany ľuďom mladším ako 21 rokov, bolo extrémne vysoké a možno vyššie, než je dodržiavanie vekového obmedzenia na predaj alkoholu.

 

marihuana-colorado-predaj-1

 

“Vedci z Kalifornie, Colorada a Nového Mexika posudzovali, či coloradské licencované maloobchody predávajú marihuanu falošným maloletým, ktorí sa nepreukážu platným občianskym preukazom.

Došli k záveru, že maloobchodný trh v súčasnosti nie je priamym zdrojom marihuany pre maloletých.

 

 

V správe vedci tiež zistili, že všetci predávajúci požadovali občiansky preukaz na overenie veku. Iba v jednom prípade bol predávajúci ochotný predať marihuanu falošnému plnoletému, ktorý sa nepreukázal občianskym preukazom, aj keď bol vyzvaný ho ukázať.

 

marihuana-colorado-predaj-5

 

Metodika použitá na túto štúdiu bola jednoduchá. Utajené tímy navštívili predajne medzi 11.00-16.00 počas pracovných dní v auguste 2015.

 

marihuana-colorado-predaj-2

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím