Britskí pacienti s artritídou budú testovať marihuanu

Foto: University of Ulster
Konopkar, 4. novembra 2016

Britská Ulster University a farmaceutický start-up Greenlight Medicines budú skúmať účinky konope na ľuďoch, ktorí trpia rôznymi formami artritídy.

Doktor David Gibson, špecialista na reumatoidnú artritídu, je výskumník, ktorý povedie tím UU. Povedal nám, že štúdia má potenciál zmeniť životy.

„Budeme testovať, ako efektívne extrakty z rastliny konope znižujú zápal, ktorý často spôsobuje poškodenie kĺbov a postihnutie pri artritíde.“

“Výskum bude skúmať, ktoré zlúčeniny rastliny sú najsľubnejšie. Taktiež chce štúdia stanoviť odporúčané dávkovanie pre pacientov s artritídou,“ dodal.

 

konope-plantaz-medicina

 

Vedci budú skúmať protizápalové a liečivé vlastnosti extraktov z konope známych ako kanabinoidy a ich výhody, ktoré môžu ponúknuť pomoc pacientom s reumatoidnou artritídou.

Start-up Greenlight Medicines robí výskum od roku 2015 a je vedený doktorom Jamesom Lindenom.

Táto štúdia je prvá etapa projektu za milión libier, na ktorom sa podieľa viacero výskumných inštitúcií.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím