Konopkar je oficiálny mediálny partner Cannafestu 2016, nájdete nás v stánku č. 110!

Foto: cannafest.com
Konopkar, 2. novembra 2016

Cannafest 2016 je označovaný za najväčší konopný veľtrh na svete a my sme hrdí, že na ňom môžeme už tretíkrát reprezentovať Slovensko a naších fanúšikov ako oficiálny mediálny partner podujatia. Samozrejme nezabúdame ani na našich bratov Čechov, pretože tvoria značnú časť čitateľov Konopkara!

Takže ešte raz info o podujatí – Cannafest 2016 sa bude konať v pražských Holešoviciach 11.-13. novembra 2016. Všetky potrebné údaje, ako sa tam dostať, či ohľadne ubytovania, nájdete na web stránke www.cannafest.com.

Náš tím sa na Vás už teší v stánku č. 110!

 

Mediálni partneri:

konopkar-medialny-partner-cannafest-2016

 

Cannafest číslo 7 bude najväčší vo svojej histórii

Medzinárodný veľtrh konope a liečivých bylín Cannafest sa bude odohrávať už po siedmykrát. Netradičný veľtrh sa uskutoční 11. – 13. novembra 2016 v tradičných priestoroch Výstaviště Praha – Holešovice. A na čo sa môžete tešiť?

 

cannafest-ukazka-2

 

Minulý rok sa na veľtrhu predstavilo viac než 200 vystavovateľov, teraz organizátori počítajú so zastúpením 250 firiem z 25 krajín sveta. Cannafest s číslom 7 bude tak najväčší vo svojej histórii: „ Z dôvodu veľkého záujmu zo strany vystavovateľov sme sa rozhodli rozšíriť veľtrh o jednu výstavnú halu. Veľtržné dianie tak bude prebiehať po tri dni v štyroch halách s celkovou krytou výstavnou plochou 12 500 m2,“ hovorí riaditeľ veľtrhu Lukáš Běhal, ktorý zároveň prezradil prvých hostí v rámci odbornej konferencie s odborným renomé. Novinky v oblasti výskumu príde spolu s ďalšími odborníkmi venujúcimi sa problematike využívania konope v medicíne od prezentovať doc. Lumír Hanuš.

Z Izraela do Prahy dorazia Dr. Yehuda Baruch a prof. Oded Šosejov a svoju účasť potvrdila tiež Janet Sweeneyová a Dr. Robert Melamede z USA, ktorý na veľtrhu vystúpi s prednáškou na tému praktickej liečby konopným výťažkom. Španielskych odborníkov bude zastupovať Dr. Guillermo Velasco. Spomedzi najzaujímavejšie témy budú určite patriť semináre o využití CBD (Kanabidiol – jedna z hlavných zložiek rastliny konope), aktualizované informácie o pestovaní, práve a legislatíve v Českej republike, rovnako ako aj zdieľané skúsenosti zo sveta či nové poznatky o obchodných príležitostiach na rozširujúcom sa americkom trhu.

 

cannafest-ukazka-4

 

Myšlienka veľtrhu Cannafest

Podľa vzoru už zabehnutých veľtrhov so zameraním na konope prišiel v roku 2010 tento nápad aj do Českej republiky, kedy odprezentovalo 120 vystavovateľov z 15 krajín počas troch dní svoje produkty a služby v šiestich hlavných kategóriách: prírodné zdroje, pestovanie, doplnky, umenie, média a inštitúcie. Zastúpení boli predovšetkým poprední výrobcovia pestovacej techniky či hnojív, najlepší šľachtitelia konopných semien, najznámejší výrobcovia kozmetiky, mastí i textílií predstavili sa všetky médiá venujúce sa konopnej osvete a inštitúcie združujúce firmy využívajúce konope ako prírodný zdroj alebo bojujúce za legalizáciu či využitie konope v medicíne. Už od svojich počiatkov kládli organizátori Cannafest dôraz na využitie lekárskej marihuany v zdravotníctve. V Českej republike sa totiž Ministerstvo zdravotníctva po dvoch rokoch od legalizácie marihuany pre liečebné účely (zamerané na pacientov s roztrúsenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou, lupienkou, HIV/AIDS, rakovinou atď.) sa totiž rozhodlo sprístupniť aj detským pacientom, pričom každoročne prebiehajú nové legislatívne úpravy. Na Cannafeste sa k tejto téme konajú dôležité diskusie a v rámci tzv. cannabis medicine club sem prichádzajú renomovaní doktori, vedci i samotní pacienti rozprávať o svojich skúsenostiach. Okrem toho prebiehajú aj semináre a prednášky pre všetkých, ktorí majú záujem rozšíriť si znalosti o využití konope v medicíne, stavebníctve a pôdohospodárstve. Prednášky prebiehajú paralelne v anglickom a českom jazyku a zúčastňujú sa na nich odborníci z celého sveta.

 

cannafest-ukazka-3

 

Tohtoročná spomienka na Howarda Marksa

Na siedmom ročníku Cannafestu sa bude spomínať na kultovú osobnosť britského herca, spisovateľa a popularizátora konope, Howarda Marksa. „V apríli tohto roku nás navždy opustil Howard Marks, ktorý sa celý život usiloval o popularizáciu, využitie a legalizáciu konope. Howard alebo Mr. Nice patril k pravidelným účastníkom Cannafestu – bol to jeden z jeho najobľúbenejších festivalov a veľmi rád sa ku nám vracal. Návštevníci sa niekoľkokrát mohli zúčastniť jeho prednášok a osobne sa s ním porozprávať. Radi by sme mu vzdali na veľtrhu hold, a to formou ukážok z jeho nahrávok. Takisto pripravujeme pietne miesto s knihou kondolencií, dodáva Lukáš Běhal.

 

cannafest-ukazka-5

 

Cannafest je aj zábavou a relaxom

Atmosféru veľtrhu dokreslí jeho sprievodný program. Už tradične sa návštevníci môžu tešiť na obľúbenú zónu Vapo Lounge, pod záštitou partnera – spoločnosti o.PEN Vape, kde si budú môcť návštevníci vyskúšať vaporizéri z dielní popredných výrobcov. Nebude chýbať ani úspešný fotostánok alebo detský kútik, kde môžu rodičia zveriť svoje deti profesionálnym pestúnkam či využiť kojací a prebalovací kútik. Hudbu a relax zase ponúkne kút Rolls & Smoking Chill Out Zone pred Výstavištěm ako aj čitáreň priamo v centre diania festivalu. Na Cannafeste môžu návštevníci ochutnať aj konopné produkty ako olej, chleba, cukrovinky, cestoviny, pivo, vyrobené z konope.

 

cannafest-ukazka-1

 

Cannafest v médiách

Hoci sa na prvý pohľad môže javiť, že ide o kontroverznú tému, v USA aj v mnohých krajinách Európy sa ju politici, médiá i spoločnosť už nesnaží tabuizovať, ale rozprúdiť diskusiu, ktorá si nachádza priestor aj v doteraz konzervatívnych médiách. Dôkazom je aj originálne kampaň Cannafestu, ktorá prebieha po celej Prahe. V hlavnom meste môžete natrafiť aj na “konopnú električku” s odkazom na Cannafest a v českých rádiách spustili organizátori spot zameraný na staršiu generáciu (www.youtube.com/watch?v=pamnDkEAzpU).

 

Preklad a fotky: Cannafest 2016 PR-SR

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím