Šálkou konopného čaju proti nachladnutiu aj depresii

Foto: lenprezdravie.sk / web
Konopkar, 28. októbra 2016

Jesenné obdobie nás dokáže potešiť obrázkami pestrofarebnej prírody, ale aj rozladiť pri pohľade na zamračenú oblohu. Dni sa skracujú, slnečných lúčov ubúda a vírusov a stresu okolo nás pribúda. Ako sa ochrániť pred chorobami, zmenami nálad či dokonca jesennými depresiami? Skúste si každý deň dopriať šálku chutného a voňavého konopného čaju a budete sa hneď cítiť lepšie.

Konopný čaj nielen lieči a posilňuje imunitu, ale aj upokojuje myseľ a zlepšuje náladu. Pravidelné užívanie pomáha pri nespavosti a zmierňuje prejavy depresie.

 

konopny-caj-lieci-7

 

Liečivá sila konope hlási návrat

Blahodarné účinky konope sú známe už stáročia. Táto vzácna rastlina sa právom považuje za „zázrak“ prírody vďaka svojim širokospektrálnym účinkom a využitiu v potravinárstve, zdravotníctve, v kozmetike či dokonca v priemysle. Už naši predkovia poznali úžasnú silu konope a každodenne ho používali na prevenciu a úspešné liečenie mnohých ochorení. Celé roky ležalo (nevedno prečo…) v zabudnutí.  

Našťastie, konope prestáva byť „tabu“ a hlási svoj veľký návrat. Vďaka úžasným účinkom sú produkty z konope hit a sú neoddeliteľnou súčasťou jedálneho lístka každého, komu záleží na zdraví a uprednostňuje prevenciu a produkty z Prírodnej lekárne.

 

konopny-caj-lieci-3

 

Konopný čaj lieči, posilňuje imunitu a zlepšuje náladu

Konopný čaj posilňuje imunitu, zlepšuje trávenie, uvoľňuje telo aj myseľ a poskytuje pocit úľavy pri bolesti. Pomáha pri nespavosti, migréne a pri tráviacich ťažkostiach. Upokojuje nervový systém, zmierňuje prejavy depresie, dokonca aj hyperaktivity u detí. Tlmí kašeľ, preto sa odporúča podávať pri problémoch s dýchacím ústrojenstvom a astmatických problémoch. Preventívne užívanie 1 veľkej šálky denne posilňuje imunitný systém, regeneruje organizmus, podporuje trávenie, pôsobí blahodarne na psychiku a zlepšuje spánok.

 

konopny-caj-lieci-6

 

Konopné kúpele – prvá pomoc pri kožných ochoreniach

Konopný kúpeľ alebo obklady z neho pomáhajú pri reumatických bolestiach, popáleninách a kožných problémoch. V minulosti sa hojne využívalo aj pre domáce kúpele. Pozitívne pôsobí na pokožku a imunitu, má hojivé, antibakteriálne, protizápalové, regeneračné a revitalizačné účinky.  Konopné kúpele pomáhajú zmierňovať kožné problémy ako napr. lupienka, ekzémy, akné, kožné alergie, strie či celulitídu. Preventívne používanie je vhodné pre ľudí, ktorí majú suchú alebo citlivú pokožku.

 

konopny-caj-lieci-2

 

Konope a legislatíva

Mnohí sú pri slove „konope“ právom zmätení. Dlhé roky bolo vnímané ako zakázaná, návyková látka. Málo ľudí však vie, že keď sa konope využíva na liečebné účely, má mimoriadne priaznivé účinky na ľudský organizmus a schopnosť liečiť mnohé ochorenia, s ktorými si klasická medicína nevie poradiť. Na Slovensku je zatiaľ zákonom povolené iba používanie technických odrôd konope, ktoré nemajú psychoaktívne účinky. Konopný čaj vás upokojí a zlepší náladu, halucinácie však nečakajte.

 

konopny-caj-lieci-1

 

Príprava konopného čaju

Jednu vrchovatú polievkovú lyžicu zalejte 0,5 l zovretej vody. Nechajte lúhovať 7 – 10 minút podľa vlastnej chuti. V zime zahreje nezameniteľná prírodná aróma konopného čaju, ktorý môžete ochutiť medom, citrónom alebo konopným sirupom.

 

Zdroj: lenprezdravie.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím