Zahúliť si legálne bude môcť pätina Američanov

Foto: etrend.sk / cannabusiness.com
Konopkar, 27. októbra 2016

Popri prezidentských voľbách USA čakajú Američanov budúci mesiac dôležité referendá o legalizácii marihuany. Je veľmi pravdepodobné, že okrem štátov Colorado, Washington, Oregon a Aljaška (plus hlavné mesto Washington), kde už trávu povolili, si budú môcť beztrestne zahúliť aj obyvatelia Arizony, Kalifornie, Maine, Massachusetts a Nevady.

To nie je všetko. Zároveň v novembri majú prebehnúť ďalšie referendá, ktoré majú povoliť marihuanu na medicínske účely a to v Arkansase, Floride, v Montane a v Severnej Dakote.

Ak referendá v týchto štátoch prebehnú úspešne, rok 2016 sa môže stať najúspešnejším a najvýznamnejším míľnikom pre užívateľov marihuany v americkej histórii. Do konca roka by sa tak mohol vyšplhať počet ľudí, ktorí si na rekreačné účely kúpia legálne trávu na štvornásobok oproti súčasnému stavu.

Najdôležitejší štát je Kalifornia, kde žije až 12 percent Američanov. Podporovatelia legalizácie tento štát označujú za akéhosi „vodcu“, ktorý môže ovplyvniť mienku ľudí v iných štátoch. Kalifornia bola totiž prvá, ktorá už v roku 1996 legalizovala marihuanu na lekárske účely.

Postoj Američanov k legalizácií trávy je veľmi pozitívny a podľa posledného prieskumu jej legalizáciu podporuje až 58 percent z nich. Pred 15 rokmi marihuana našla podporu len tretiny obyvateľov.

 

Zdroj: etrend.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím