Vláda USA priznala, že marihuana zabíja rakovinu

Foto: domacaliecba.sk / study.com
Konopkar, 23. októbra 2016

Zdá sa, že fakt o tom, ako konope úspešne zabíja rakovinové bunky, už viac nie je žiadnou konšpiračnou teóriou.

Od teraz túto rastlinku môžeme oficiálne považovať za uznanú prevenciu a liečbu na rakovinu.

 

koniec-drogovej-vojny

 

Podľa Amy Willisovej venujúcej sa poradenstvu v oblasti rakoviny, vláda USA práve pridala informácie o používaní konope a kanabinoidov (účinných látok v konope) na svoje oficiálne webové stránky.

Ako uvádza:

„Národný inštitút zdravia, ktorý je súčasťou amerického Ministerstva zdravotníctva, v súčasnosti už uvádza, že kanabinoidy sú užitočné pri liečbe rakoviny a vedľajších účinkoch onkologickej liečby.

Užívať konope je možné tak vo forme inhalácie, ako aj v pečených produktoch, pitím čaju alebo nasprejovaním si výťažkov pod jazyk.“

 

biely-dom-marihuana-veda

 

 

Zdravotné účinky konope

Stránka amerického Národného inštitútu zdravia (NHI) ďalej uvádza zoznam zdravotných účinkov konope.

Ide hlavne o nasledovné:

  • zmierňovanie stresu
  • úľava od bolestí
  • potláčanie zápalov
  • antivirálne účinky
  • znižovanie úzkosti
  • protirakovinové účinky
  • uvoľňovanie svalových kŕčov pri skleróze multiplex
  • mnohé ďalšie.

Okrem toho, stránka uvádza laboratórne testy, ktoré zistili, že konope úspešne ničí mnohé typy rakoviny.

Tak, ako konope odporúčali viaceré vedecké štúdie už v minulosti, tohto roku už aj Národný inštitút pre zneužívanie drog aktualizoval svoje publikácie.

Uvádza v nich, že konope zmenšuje nádory zabíjaním rakovinových buniek.

 

usa-pecat

 

Takže teraz, keď už aj vláda USA oficiálne priznáva protirakovinové účinky konope, zmenia svoj postoj k tejto bylinke aj ďalšie vlády vo svete, vrátane slovenskej a českej?

 

Záver

Konope je neskutočne prospešná rastlina. Nemá žiadne vedľajšie účinky a efektívne lieči mnohé vážne zdravotné problémy, vrátane rakoviny.

Je preto našou povinnosťou bojovať za mnohých trpiacich pacientov, ktorým môžu terapie založené na konope výrazne pomôcť v liečbe.

 

Zdroj: domacaliecba.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím