Olej z konopných semien a jeho výhody

Foto: kamzakrasou.sk
Konopkar, 18. októbra 2016

Keď sa povie konope, asi väčšinu ľudí ako prvé napadnú jeho psychotropné účinky. No okrem týchto účinkov je konope určené aj na lekárske účely.

Obsahuje veľké množstvo vzácnych látok, vďaka čomu sa používa v potravinárstve, v kozmetike, ale aj v priemysle.

Jedným zo spôsobov, ako tento prírodný zázrak využiť, je vyrobiť z neho olej.

Ten môžete zaradiť do svojho jedálnička – napríklad pri príprave zeleninových šalátov, alebo pred každým jedlom skonzumovať 1 až 2 polievkové lyžice tohto oleja.

Aké sú teda jeho priaznivé účinky na ľudský organizmus?

Konopný olej obsahuje množstvo mastných kyselín, ktoré sú potrebné pre zdravý vývoj mozgu. To by mohlo byť obzvlášť významné hlavne pre vaše malé ratolesti. Kyselina dokosahexaenová (DHA) je nevyhnutná hlavne v prvom roku rastu dieťaťa pre vývoj mozgu a zdravie očí.

 

konopny-olej-zdravie

 

1. Výživa pre mozog

Konopný olej obsahuje množstvo mastných kyselín, ktoré sú potrebné pre zdravý vývoj mozgu. To by mohlo byť obzvlášť významné hlavne pre vaše malé ratolesti. Kyselina dokosahexaenová (DHA) je nevyhnutná hlavne v prvom roku rastu dieťaťa pre vývoj mozgu a zdravie očí.

 

2. Nepriateľ cholesterolu

Je to jediný rastlinný olej, ktorý obsahuje omega-3 a 6 mastné kyseliny v pomere 3:1, čo je ideálne kombinácia pre zvýšenie produktivity metabolizmu. Tu platí, že čím je rýchlejší metabolizmus, tým rýchlejšie dokáže telo spáliť tuk. Teda takto dokážete zredukovať aj svoju váhu.

 

3. Spoločník pre kožu

Ako som písala, obsiahnuté mastné kyseliny v tomto oleji sú skvelé nielen pre metabolizmus, ale aj pre pokožku. Konopný olej tak môžete nájsť ako hlavnú prísadu v množstve produktov zameraných na starostlivosť o pleť a pokožku. No využiť môžete aj čistý nerafinovaný konopný olej – vmasírujte ho do pokožky, ktorej dodá dávku hydratácie, zvláčni ju a pomôže jej spomaliť starnutie.

 

4. Životabudič pre vlasy

Pridajte 2 čajové lyžičky konopného oleja do svojho šampónu a vaše suché, krehké vlasy sa vám za to odvďačia svojím prirodzeným leskom. Okrem toho olej zlepší pružnosť vlasov a dodá im hydratáciu. Navyše olej môžete vmasírovať priamo do pokožky vlasov, čím sa vám uľaví od nepríjemného svrbenia.

 

5. Zdravé ako rybičky

Esenciálne mastné kyseliny sú skvelé pre tráviaci systém. Podporujú zdravé baktérie v črevách, ktoré sú nevyhnutné pre efektívny imunitný systém. Strava, ktorá obsahuje konopný olej by mohla pomôcť predchádzať prechladnutiu, chrípke a ďalším vírusovým ochoreniam.

 

Zdroj: kamzakrasou.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím