Turecko legalizuje kontrolovanú marihuanu v 19 provinciách

Foto: sensiseeds.com
Konopkar, 17. októbra 2016

Nové vládne nariadenie umožní kontrolovanú produkciu konope vo vybraných provinciách na lekárske a vedecké účely.

Turecko legalizovalo produkciu konope v 19 provinciách, aby zakročilo proti nelegálnej výrobe, na základe nových predpisov ministerstva. Informoval o tom úradný vestník.

Podľa predpisov musia pestovatelia získať povolenie od vlády, ktoré im umožní pestovať medicínsku marihuany na tri roky, podľa informácií z tureckého denníka Hurriyet.

Potenciálni pestovatelia musia predložiť povolenie preukazujúce, že neboli v minulosti zapojení do akejkoľvek nelegálnej produkcie marihuany alebo iných omamných látok.

Ministerskí úradníci preveria konopné pole každý mesiac pred začiatkom zberu a budú sledovať akékoľvek známky nezákonnej činnosti, hlási T24 News.

 

turecko-vyhlad-marihuana

 

Predpisy stanovujú, že legálni pestovatelia musia disponovať všetkými časťami rastliny konope po skončení obdobia zberu, aby sa tak zabránilo akémukoľvek ďalšiemu nelegálnemu predaju.

Medzi tieto turecké provincie patria nasledovné: Amasya, Antalya, Bartın, Burdur, Çorum, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kütahya, Malatya, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Uşak, Yozgat and Zonguldak.

V individuálnych prípadoch však bude možne udeliť povolenie na pestovanie konope aj v iných provinciách, v prípade, že sa bude jednať o výrobu pre čisto „vedecké účely“.

Konzumácia konope rekreačne je nezákonná v Turecku. Za držanie, nakupovanie či príjmanie hociakej ilegálnej drogy, vrátane konope, je možné uložiť až dva roky väzenia.

Predaj a dodávka nelegálnych drog je trestaná odňatím slobody až na 10 rokov. Za neoprávnenú produkciu hrozí najmenej 10 rokov.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím