Medicínske konope pomohlo chlapcovi s autizmom obnoviť reč už za 2 dni

Foto: domacaliecba.sk
Konopkar, 14. októbra 2016

Keď mal Kalel Santiago z Portorika 10 mesiacov, bola mu diagnostikovaná zriedkavá forma rakoviny nazývaná neuroblastóm.

Musel počas dvoch rokoch prekonávať hrozivé účinky chemoterapie, ožarovania a operácie. Napriek všetkej nepriazni osudu sa mu toto všetko podarilo prežiť.

Ako by však toho nebolo málo, následne mu bola diagnostikovaná ťažká forma autizmu, ktorá mu bránila rozprávať.

Ako uvádza chlapcov otec:

„Keď bol chlapec v nemocnici, všimli sme si, že vôbec nerozprával a je ho správanie bolo veľmi čudné. Šúchal si ruky alebo chodieval po špičkách.

Vtedy sme to však priveľmi neriešili. Počkali sme si, kým mal 3 roky a vyliečil sa z rakoviny. Až potom sme sa začali venovať jeho správaniu“.

 

Ako rodičia objavili liek pre syna

Jeho rodičia, ktorí mali aj ďalších dvoch starších synov, sa začali vzdelávať v oblasti autizmu. Zúčastnili sa niekoľkých kurzov a terapií.

Jedna z nich ich synovi vcelku pomáhala. Išlo o unikátnu terapiu surfovania, ktorá sa dala vykonávať blízko ich domova. Chlapcovi síce pomáhala, no úspech bol len čiastočný.

Napokon však rodičia objavili niečo, čo bolo skutočne silné a účinné. Šlo o terapiu pomocou konopného oleja s obsahom CBD.

Chlapcovi začali podávať olej po kvapkách dvakrát denne.

 

autizmus-chlapec-marihuana-2

 

Už po uplynutí len 2 dní začal chlapec rozprávať. Spočiatku to boli len samohlásky A-E-I-O-U. Avšak bolo to vôbec prvýkrát v živote, čo prehovoril!

Jeho otec dodáva:

„Neviete si predstaviť to nadšenie, ktoré v nás vzplanulo, keď sme začuli nášho syna prvýkrát v živote niečo vysloviť. Bolo to niečo úžasné!

Učiteľ to hneď nahral a poslal nám s manželkou, aby sme mali z toho pamiatku.“

Jediný rozdiel, ktorí rodičia urobili, bolo, že mu začali podávať konopný olej s kanabidoidom CBD.

Postupne sa jeho reč zlepšovala. Dokázal tak to, čo si jeho rodičia mysleli, že už nikdy v živote vedieť nebude.

„Onedlho už vedel vysloviť vetu: Ľúbim svoju mamu“, uvádza jeho otec a dodáva, že nevie, ako sa za to všetko poďakovať výrobcom tohto oleja.

 

Záver

Tento príbeh je ďalším z množiacich sa dôkazov, ktorý poukazuje na účinnosť konopného oleja a zosilňuje dôvody, prečo by sa mal v každej krajine zlegalizovať.

Bohužiaľ, na Slovensku konopné produkty s obsahom CBD a THC stále sú nelegálne. Našťastie, ľady sa už lámu v okolitých krajinách ako sú Česko či Rakúsko.

Dúfajme, že jedného dňa k nim pribudneme aj my.

 

Zdroj: domacaliecba.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím