Marihuana proti menštruačným bolestiam

Foto: FORIA
Konopkar, 10. októbra 2016

V súčasnosti sa do popredia dostáva vyžitie rôznych bylín na medicínske účely. Mnohé z nich sú čoraz viac uznávané ako účinný liek, a to tak u bežnej verejnosti, ako aj podľa zdravotných odborníkov.

Využívajú sa na liečbu mnohých, aj vážnych, ochorení a zdravotných ťažkostí – od zeleného zákalu (glaukómu) až po nespavosť.

Jednu z takýchto byliniek je aj veľmi populárne konope. Pravdepodobne najznámejšie sú jeho liečivé účinky proti bolesti.

Konope sa používa na zmiernenie rôznych typov bolestí, ako sú bolesti spôsobené chemoterapiou, zápalovými ochoreniami, či poraneniami.

Vďaka novému vynálezu, ktorý vyvinula Foria, spoločnosť zameraná na výrobu inovatívnych produktov z konope, proti bolestivé vlastnosti marihuany môžu ukončiť obdobie kŕčov počas menštruácie.

 

Konopné tampóny

Aj keď ide o výrobok predávaný spoločnosťou Foria pod názvom Foria Relief, nejde o typické tampóny, ale o čapíky, ktoré sú do tela vkladané podobným spôsobom.

Môžu sa používať spolu s tampónmi, aby sa znásobili upokojujúce účinky.

 

menstruacia-marihuana-3

 

Čapíky sú vyrobené len z troch prírodných zložiek: organické kakaové maslo a dve hlavné zložky konopného oleja: tetrahydrokanabinol (THC) a kanabidiol (CBD).

Podľa spoločnosti Foria, kombinácia týchto dvoch zložiek aktivuje určité kanabinoidné receptory v panvovej oblasti, keď sú zavedené do tela.

Tento účinok údajne spôsobuje zníženie bolesti a nepohodlie, ktoré často sprevádzajú menštruáciu. Mnohé užívateľky produktu podporili toto tvrdenie.

Kanabinoidy, nachádzajúce sa v čapíkoch spôsobujú, že nervy v maternici, kŕčku maternice a vo vaječníkoch blokujú bolesť. Tieto látky tiež uvoľňujú okolité hladké svalové tkanivo pre ďalšie zvýšenie komfortu pri menštruácii.

 

Ako sa používajú

Foria Relief sú určené pre úľavu od bolesti najbližšie k miestu, kde sú vložené.

To znamená, že môžu byť vkladané vaginálne, aby uľavili od bolesti v oblasti maternice, ktorú spôsobuje menštruácia.

Niektoré užívateľky tiež hovoria o výhodách tohto produktu, ak sa vkladá rektálne (do konečníka), čím sa zmierňujú bolesti chrbtice, bokov a bolesti v miestach, ktoré sú bežne ovplyvnené menštruáciou.

 

menstruacia-marihuana-2

 

V priemere ženy hlásili úľavu od bolesti asi 15 až 30 minút po vložení. Ak sa čapíky Foria Relief používajú v kombinácii s typickými tampónmi, úľava by mala nastať ešte pred vložením tampónu.

Bežným javom je skúsenosť s únikom nejakej zložky čapíkov niekoľko minút po vložení, ako je kakaové maslo, ktoré sa ľahko roztopí.

Keď sa čapíky nepoužívajú, mali by byť uskladňované na chladnom a suchom mieste, ako je napríklad chladnička.

V prípade, že sú uskladnené na mieste s teplotou vyššou ako 76 °C Celzia, môžu sa roztopiť.

 

Zdroj: badatel.net

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím