Dvoch mužov zo stredného Slovenska zadržali za konope

Foto: visitbanskabystrica.sk
Konopkar, 10. októbra 2016

Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ obvinených mužov umiestnil do policajnej cely.

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici obvinil 37-ročného muža z Hriňovej a 27-ročného muža z Detvy z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Ako TASR informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová, títo muži si od presnej nezistenej doby zadovážili, a v mieste svojho bydliska prechovávali rastlinný materiál rodu konope. 

„Dňa 6. októbra zvolenská kriminálna polícia vykonala domové prehliadky, pri ktorých podozrivé látky zaistila,“ uviedla. Podľa predbežných výsledkov expertízneho skúmania zaistené množstvo (takmer 2000 gramov) usušeného rastlinného materiálu zodpovedá 5419 až 13 140 obvykle jednorazovým dávkam.

Vzhľadom na množstvo zaisteného materiálu a na to, že jeden z páchateľov bol v minulosti právoplatne odsúdený za takúto trestnú činnosť, prípad prevzal krajský vyšetrovateľ.

Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ obvinených mužov umiestnil do policajnej cely a spracoval návrh na ich vzatie do väzby.

Sudca okresného súdu vzal 37-ročného muža z Hriňovej do väzby a 27-ročný muž z Detvy je stíhaný na slobode. V prípade dokázania viny hrozí 37-ročnému mužovi trest odňatia slobody na desať až 15 rokov a 27-ročnému mužovi trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.

 

Zdroj: aktuality.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím