Potvrdené: Marihuana má 20-násobne vyšší protizápalový účinok než Acylpyrín a taktiež obsahuje 2x viac hydrokortizónu

Foto: dmazcorp.com
Konopkar, 9. októbra 2016

Asi dnešnou novinkou potešíme nejedného milovníka marihuany.

Vedci zistili, že lekárska marihuana je účinná pri liečbe redukcie chronických zápalov, ako aj pri obmedzovaní bolesti spojenej so zápalovými ochoreniami. Môžu za to jej dve hlavné zložky, kananabinoidy: tetrahydrocannabidiol (THC) a Cannabidiol (CBD).

THC ako aj CBD preukázali úspech pri redukcii zápalu v súvislosti s radom ochorení. Čo je však prekvapivé, ich účinnosť bola 20x silnejšia, než účinnosť Acylpyrínu.

Okrem toho štúdie preukázali, že THC je schopné znížiť rozvoj aterosklerózy, chronického zápalového ochorenia, ako aj hlavného rizikového faktoru infarktu a mozgovej mŕtvice.

Tiež sa môže postarať aj o zníženie zápalu dýchacích ciest spojeného s chrípkou.

Kto vie, či tento poznatok nejako ovplyvní aj legislatívu…

 

Zdroj: topmagazin.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím