Archeológovia našli konope v starodávnej čínskej hrobke

Foto: dailymail.co.uk
Konopkar, 7. októbra 2016

Archeológovia vykopali v severozápadnej Číne prastarú mŕtvolu zabalenú do pohrebného závoja z rastlín konope. Tento človek bol pochovaný pred približne 2400 až 2800 rokmi.

Archeológ Hongen Jiang a jeho kolegovia popísali objav ako „mimoriadnu skrýšu“ zachovaných rastlín konope.

 

konope-v-hrobke-cina2

 

Trinásť rastlín konope, z ktorých každá bola takmer jeden meter vysoká, našli umiestnené šikmo cez hruď mŕtvoly.

 

konope-v-hrobke-cina4

 

„Náš objav je ďalší z rastúcej zbierky archeologických nálezov, ktoré ukazujú, že spotreba konope bola veľmi populárna v celej euroázijskej stepi už pred tisíce rokmi,“ povedal Jiang.

 

konope-v-hrobke-cina3

 

“Je to vôbec prvýkrát, čo archeológovia objavili celé zachovalé rastliny konope. Taktiež je to prvý výskyt použitia konope ako závoja pri ľudskom pohrebe,” dodal Jiang.

 

konope-v-hrobke-cina5

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím