Holandsko chce legalizovať pestovanie marihuany

Foto: cannabisbusinesstimes.com
Konopkar, 28. septembra 2016

Holandské protichodné zákony ohľadom konope sa majú konečne vyriešiť.

Väčšina poslancov chce podporiť návrh zákona, ktorý má legalizovať pestovanie marihuany pod dohľadom vlády. Marihuanové coffeeshopy by tým pádom konečne nakupovali od licencovaných pestovateľov. To zaručí kontrolu kvality.

Momentálne môžu marihuanové coffeeshopy predávať malé množstvo konope pre osobnú spotrebu. Polícia prižmuruje oči, pokiaľ si coffeeshop nerobí reklamu, nepredáva tvrdé drogy alebo nepredáva marihuanu maloletým.

Avšak naďalej je nelegálne pestovať a predávať veľké množstvá konope. To spôsobuje, že majitelia coffeshopov marihuanu nakupujú od nelegálnych zdrojov. Tento problém sa presnejšie nazýva “the back door problem”.

Legalizácia pestovania marihuany má zastaviť obchod drogových gangov.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím