V Maroku zhabali tento rok 80 ton hašišu

Foto: TASR
Konopkar, 23. septembra 2016

Od začiatku roka do polovice septembra sa navyše marockej polícii podarilo skonfiškovať aj 316 kilogramov kokaínu.

Viac ako 80 ton hašišu zhabali v tomto roku v Maroku. Informovala o tom dnes tamojšia polícia s tým, že je to o takmer 20 ton viac ako v porovnateľnom období roka 2015.

Od začiatku roka do polovice septembra sa navyše marockej polícii podarilo skonfiškovať aj 316 kilogramov kokaínu, vyplýva z informácií frankofónnych médií.

Aj keď sa marocké úrady už desaťročie čoraz intenzívnejšie pokúšajú zlikvidovať alebo aspoň výrazne obmedziť pestovanie indického konope – suroviny na výrobu hašiša, severoafrická krajina zostáva aj naďalej svetovým producentom tejto drogy č.1.

Tamojší hašiš putuje predovšetkým na starý kontinent.

Z tohtoročnej príslušnej správy Organizácie Spojených národov vyplýva, že za Marokom figuruje v tabuľke najväčších producentov hašiša Afganistan, Libanon, India a Pakistan.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím