Americká ministerka spravodlivosti: Marihuana nie je vstupná brána k tvrdým drogám

Foto: WEB
Konopkar, 23. septembra 2016

Ministerka spravodlivosti USA Loretta Lynch v nedávnom vyhlásení v štáte Kentucky pripustila, že marihuana nie je vstupná brána k tvrdým drogám.

Počas prejavu v meste Richmond, ktorý sa konal ako súčasť Obamového programu upozorňujúceho na dôsledky opioidov a heroínu, sa študentka strednej školy opýtala ministerky Lynch, či verí, že užívanie kanabisu študentmi vedie k závislosti od opiátov.

“V týchto dňoch prebieha veľa diskusií o marihuane,” reagovala Lynch. “Niektoré štáty legalizujú marihuanu a ľudia ju potom využívajú pre medicínske účely. A ja chápem, že sa jedná o niečo tak absolútne normálne ako čokoľvek iné.”

“Keď však hovoríme o závislosti na heroíne, ide o jednotlivcov, ktorí začínali s liekmi na predpis a nakoľko potrebovali stále viac a viac, začali užívať heroín. Medicínsky je marihuana správny výber pred použitím liekov na predpis alebo opioidom,” dodala ministerka.

Vyhlásenie ministerky Lynch je v súlade so štúdiou National Institute of Health uverejnenou v júli, ktorá zistila, že užívanie marihuany nie je priamo spojené so zvýšeným užívaním ďalších liekov.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky