Chudnutie vďaka marihuane? Nová štúdia to potvrdzuje

Foto: ministryofcannabis.com
Konopkar, 20. septembra 2016

Lekárske štúdie preukázali, že marihuana môže byť silným stimulátorom chuti do jedla. Toto zistenie však zároveň splodilo obrovský počet vtipov o fajčiaroch marihuany. Týmto vtipom kraľujú také, čo zobrazujú, ako “marihuanisti” po “húlení” dostanú tzv. “munchies”, teda hlad spôsobený účinkami THC a ostatných kanabinoidov. Následne sú neproduktívni, zvalení na pohovke, jedia nezdravé jedlá ako čipsy a priberajú na váhe.

 

munchies-marihuana-3

 

Aj keď spoločnosť už rozbila viacero mýtov o typických užívateľoch konope, málokto by popieral, že existujú kmene konope, ktoré nespôsobujú zvýšenie chuti do jedla.

 

munchies-marihuana-1

 

Lekárski pracovníci zaoberajúci sa novou štúdiou si však myslia, že zistenia ich novej štúdie pomôžu potlačiť predstavu, že užívanie kanabisu spôsobuje priberanie na váhe.

 

chudnutie-marihuana-3

Výskumníci z University of Miami študovali možnú súvislosť medzi užitím konope a BMI (index telesnej hmotnosti) užívateľa. Vedci došli k tomu, že ľudia, ktorí užívali marihuanu, mali nižšie BMI ako tí, čo marihuanu neužívali.

Konkrétne štúdia zistila, že ľudia, ktorí neužívali konope, mali BMI o tri percentá vyššie ako tí, čo konope užívali.

 

chudnutie-marihuana-2

 

Štúdia bola zverejnená v časopise Journal of Mental Health Policy and Economics.

Takýto záver taktiež potvrdzuje aj ďalšia štúdia z roku 2013, publikovaná v American Journal of Medicine, ktorá zistila, že užívatelia marihuany majú nižší výskyt obezity, nižšiu úroveň inzulínu a inzulínovej rezistencie, ako aj menší priemer pásu.

 

chudnutie-marihuana-1

 

Na základe týchto údajov došli vedci k záveru, že konope môže pomôcť zlepšiť kontrolu inzulínu a takisto reguluje telesnú hmotnosť.

 

chudnutie-marihuana-4

 

Nechceme radiť, aby ľudia začali používať konope s nádejou, že len vďaka nemu schudnú.

Avšak niektoré legálne konopné produkty na trhu môžu pomôcť celkovému zdraviu a fitness cieľom – napríklad semená konope sú plné aminokyselín a môžu byť skvelý doplnok v smoothies.

 

munchies-marihuana-2

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím