Z fajčiarov marihuany neurobíte „firemných otrokov“. Prečo?

Foto: Shutterstock
Konopkar, 8. septembra 2016

Ľudia dneška sú od pradávna ovládateľní mocnými a majetnými. Stačí im sľúbiť peniaze a oni sú za ne ochotní drieť doslova ako otroci. Lenže pre veľké spoločnosti dneška, ktoré moci peňazí využívajú na ovládanie zamestnancov, by mohla predstavovať hrozbu marihuana. Ľudia užívajúci THC prestanú byť peniazmi motivovaní. A drieť sa im jednoducho nechce.

Akonáhle ale marihuanu títo ľudia prestanú užívať, vrátia sa medzi ostatné ovečky do stáda a stanú sa opäť rovnako manipulovateľnými. Veľké peniaze sú pre nich motiváciou, aby dreli viac a dlhšie.

„Zistili sme v našom experimentálnom výskume, že ľudia užívajúci marihuanu boli výrazne menej ochotní zapájať sa do ťažkých úloh vyžadujúcich značné úsilie. A prestali ich motivovať zvyšujúce sa finančné odmeny,“ tvrdí profesor Val Curran z University College London.

Štúdia z Londýna je prvý experimentálny vykonanú na ľuďoch, ktorá vďaka svojej metodológii preukazuje, že THC obmedzuje motiváciu ľudí k ťažkej drine a náročným úlohám.

 

Zdroj: odhaleno.cz

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím